تاتو و کرونا ویروس

تاتو و کرونا ویروس

با جهانی شدن شیوع کرونا ویروس حفظ سلامت و بهداشت فردی در صدر اخبار سراسر دنیاست. همانطور که می دانید دلیل اصلی آن هم سرعت بالای انتقال ویروس است.

تحت شرایط فعلی حفظ سلامت سیستم ایمنی برای مقابله با این ویروس سرکش مهم ترین دغدغه بسیاری از ماست، اما در مواردی برخی افراد ممکن است بخواهند تاتو بزنند و یا دیگر کارهای زیبایی و پوستی مثل رنگ و مش، کاشت ناخن، میکرونیدلینگ و… را انجام دهند. سوالاتی در این باره مطرح است از جمله اینکه؛

1-  آیا تاتو و میکروپیگمنتیشن با وجود شیوع بالای کرونا ویروس ریسک نیست؟

2- می توان با تکیه بر مصرف داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی بدن تاتو زد؟

3- حتی تاتوهای کوچک و مینیمال هم ممکن است خطرآفرین باشند؟

4- بجز تاتو و میکروپیگمنتیشن چه کارهای زیبایی دیگری در شرایط کنونی سیستم ایمنی را آسیب پذیر می کند؟

در این مقاله به این سوالات پاسخ داده ایم.

خطرات تاتو و میکروپیگمنتیشن در زمان شیوع کرونا ویروس

با فرض خوش بینانه که خود شخص و تاتوکار هر دو در سلامت کامل باشند و محیط و سایر شرایط بهداشتی بخوبی رعایت شده باشد اما باز هم در بحران کرونا ویروس تاتو و میکروپیگمنتیشن منطقی نیست!

احتمالاً این روزها بارها از رسانه های مختلف شنیده اید که هر گونه استرس و تنشی سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. پزشکان و روان شناسان زیادی در این باره ساعت ها برنامه اجرا کرده اند.

واقعیت این است که استرس و تنش تنها به مسئله روحی مربوط نیست، بلکه بعد جسمی و فیزیکی هم دارد. با ورود هر گونه سوزنی به پوست، حتی یک آمپول نیز سیستم ایمنی دچار تنش شده و درگیر رفع و رجوع تنش وارد شده می گردد.

هنگام تاتو و میکروپیگمنتیشن سوزن به لایه دوم پوست وارد شده و در آن ناحیه رنگ کاشت می شود. تا پیش از شیوع کرونا ویروس مسئله مهم در سلامت و بهداشت تاتو و میکروپیگمنتیشن عبارت بودند از؛

  • مراجعه به مراکز معتبر که مدرک فنی و حرفه ای داشته باشند؛
  • استفاده از پک های بهداشتی؛
  • استفاده از سوزن های یکبار مصرف؛
  • اطمینان از اورجینال بودن رنگ ها و…

اما در شرایط کنونی مسائل دیگری نیز اهمیت دارد. در تاتو هر چند که سوزن در لایه دوم و تقریباً سطحی وارد پوست می شود اما سیستم ایمنی را حداقل به مدت سه روز درگیر می کند. خُب در این شرایط واضح است که وارد نمودن تنش اضافه به بدن عاقلانه نیست و سیستم ایمنی در مقابل ورود ویروس بسیار شکننده می گردد.

فرقی ندارد که تاتو مینیمال است یا طرح بزرگ یا میکروپیگمنتیشن صورت، مصرف مواد و داروهای تقویتی هم نمی تواند باعث شود برای تاتو زدن در این برهه زمانی وسوسه شوید و ریسک کنید. حتی برخی تحقیقات نشان می دهند که مصرف مکمل باعث وخامت ابتلا به کرونا ویروس می شود!

اما این الزام صرفاً در مورد تاتو نیست بلکه در دیگر موارد زیبایی و پوستی مثل رنگ و مش (بویژه بخاطر بوی رنگ و اکسیدان و تحریک ریه)، کاشت ناخن، میکرونیدلینگ و حتی یک کوتاهی مو نیز ضروری است بعد از #شکست_کرونا اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 2 = پنج