تماس بگیرید

 

خرید رنگ تاتو ابرو ، صورت و بدن مشکی اصل در تکنیک تاتو، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو نقش بسیار اساسی در ماندگاری طرح تاتو دارد.

تاتو یا خالکوبی نقشی ماندگار است که در طی قرن‌های متمادی و در میان فرهنگ‌های مختلف رواج داشته است.

امروزه این هنر با دستگاه‌های الکتریکی، سوزن و رنگ تاتو اجرا می‌شود. انواع مختلفی از رنگ تاتو در سراسر دنیا تولید می‌شود که هر یک ویژگی و کاربرد خاصی دارند.

دسته‌بندی‌های مختلفی برای رنگ تاتو در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم، از جمله؛

  • رنگ‌ پایه آب، پایه روغن و پایه میکس و دوفازی.
  • رنگ سرد و رنگ گرم.

رنگ تاتو پایه آب

در ترکیب این رنگ‌ها از حلال‌ آب و یا حلال قابل حل در آب استفاده شده است. رنگ تاتو پایه آب قدرت نفوذپذیری بالایی زیر پوست دارد و همچنین طول عمر و ماندگاری بالاتری دارد. رنگ پایه آب بهترین رنگ تاتو بدن است.

از جمله کمپانی‌های معتبر تولیدکننده رنگ تاتو پایه آب می‌توان به ورد فیمس، داینامیک، وگنر، اینتنز، کی پی، پرمابلند و… اشاره کرد.

برای تشخیص پایه آب بودن رنگ تاتو، کافی است یک قطره از آن را داخل یک لیوان آب بریزید. اگر رنگ پخش شد و به ته ظرف رسید پایه آب است.

رنگ تاتو پایه روغن

در ترکیب این رنگ‌ها از حلا‌ل‌های پایه روغن و گلیسیرینه استفاده شده است. برای تاتو و میکروپیگمنتیشن ابرو در افراد با پوست خشک کاربرد دارد اما برای پوست‌های چرب ریزش رنگ بالایی ایجاد می‌کنند.

برای تاتو لب، خط چشم و تاتو بدن هیچ کاربردی ندارند. از جمله رنگ پایه روغن می‌توان به رنگ تاتو بایوتاچ اشاره کرد.

رنگ تاتو پایه میکس و دوفازی

در یکی دو سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی، رنگ‌های تاتو پایه میکس وارد بازار شده‌اند. ساختار مولکولی این رنگ‌ها به گونه‌ای است که یک سر قابل حل در آب و یک سر قابل حل در چربی دارند.

بنابراین، قابلیت ترکیب شدن با انواع رنگ‌های تاتو را دارند. به عنوان یک مثال از این دسته می‌توان رنگ چیک را نام برد.

برای تشخیص رنگ پایه روغن، کافی است یک قطره از آن را داخل یک لیوان آب بریزید. اگز رنگ پخش نشد و روی سطح آب چرب شد، پایه روغن است.

رنگ تاتو گرم و سرد

در قانون رنگ، قرمز رنگی گرم است، آبی رنگی سرد است و زرد بین این دو و خنثی است. اگر رنگ زرد تناژ  قرمز داشته باشد (به سمت زرد نارنجی) گرم است و اگر تناژ آبی باشد (زرد سبز) زرد سرد است.

رنگ‌ تاتو گرم با تناژ قرمز و نارنجی برای پوست‌های سردی مثل پوست‌های سبزه و گندمی سرد کاربرد دارند.

رنگ‌ تاتو سرد با تناژ دودی،بنفش و سبز برای پوست‌های گرم یعنی سرخ و سفید کاربرد دارند.

قیمت و خرید رنگ تاتو ابرو ، صورت و بدن مشکی اصل

1- رنگ تاتو ابرو چیک (Chic tattoo color)

رنگ تاتو ابرو چیک رنگی اورجینال و ساخت آلمان با پایه میکس و دوفازی است. این کمپانی در زمینه تولید رنگ میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن (بجز لب) فعالیت دارد.

بر پایه تکنولوژی نانو است و بدلیل داشتن حلال‌های ویژه، قدرت کاشت رنگ بسیار قوی دارد. رنگ میکروبلیدینگ 50 میلی و رنگ میکروپیگمنتیشن 25 میلی است.

چیک جزء معدود کمپانی‌هایی است که رنگ تاتو برای خط چشم را طراحی و تولید کرده است.

ویژگی بارز این رنگ، غلظت بالا و عدم پخش شدن پشت پلک است. قیمت رنگ تاتو چیک به نسبت حجم و کارایی بسیار مقرون به صرفه‌تر از موارد اورجینال مشابه است.

2- رنگ تاتو ابرو و صورت کی پی (Microplant pmu KP)

رنگ تاتو ابرو کی پی ساخت شرکت معتبر میکروپلنت آمریکا است. 15میل و پایه آب است. تأییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) دارد.

میکروپلنت پی.ام.یو طیف وسیعی از رنگ‌ تاتو مخصوص میکروپیگمنیشن صورت را تولید می‌نماید که هر یک کدهای خاصی دارند، اما در زمینه تاتو بدن هیچ رنگی ندارد.

رنگ تاتو میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن کی پی ماندگاری بسیار زیاد و سرعت کاشت رنگ بالا از ویژگی‌های بارز رنگ kp است. برای تکنیک فیبروز و میکروبلیدینگ نیز طرفداران زیادی دارد.

قیمت رنگ تاتو کی پی نسبتاً بالا است.

3- رنگ تاتو ابرو و صورت پرمابلند (Permablend tattoo color)

رنگ تاتو ابرو و صورت پرمابلند ساخت آمریکا و پایه آب است. طیف رنگ پرمابلند برای میکروپیگمنتیشن و میکرواسکالپ سر وسیع و با حجم‌های 10 و 15 میلی است.

شرکت پرمابلند در زمینه تولید رنگ تاتو بدن فعالیتی ندارد. پرمابلند تأییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) دارد.

پرمابلند محبوبیت زیادی میان میکروپیگمنترهای صورت دارد (هم برای قاب و سایه و هم میکروبلیدینگ ابرو) و برای کاشت رنگ بایستی به موارد ذکر شده در بخش توضیح محصولات توجه شود.

رنگ پرمابلند نسبت به ورد فیمس پیگمنت قوی‌تری دارد اما به همان نسبت نیز گرانتر است.

پرمابلند بعد از کاشت زیر پوست ماندگاری بالایی دارد. قیمت رنگ تاتو ابرو پرمابلند بسیار بیشتر دیگر رنگ‌های تاتو است.

4- رنگ تاتو صورت و بدن ورد فیمس (World famous tattoo ink)

رنگ تاتو بدن و صورت ورد فیمس محصول کمپانی معتبر و شناخته شده ورد فیمس آمریکا است.

پایه آب است و در حجم‌های 15، 30 و 240 میلی موجود است و چون بسیار ریز مولکول است براحتی توسط سوزن تاتو زیر پوست کاشت می شود. 

کمپانی رنگ فیمس بالاترین تنوع رنگ تاتو بدن و میکروپیگمنتیشن صورت را دارد و بیش از 100 رنگ مختلف را تولید می‌کند.

ورد فیمس بهترین رنگ تاتو بدن و تاتو لب است. از ویژگی‌های بارز رنگ تاتو ورد فیمس سرعت کاشت رنگ بالا و ماندگاری خاص آن است.

یکی از بهترین انواع رنگ‌ تاتو مشکی مخصوص بدن، رنگ تاتو ورد فیمس لجندری است که میان تاتوکاران حرفه‌ای و تراز اول جهان محبوبیت بسیار زیادی دارد.

ورد فیمس تأییدیه سازمان FDA آمریکا را دارد و یکی از رنگ‌های اورگانیکی است که سه تأییدیه از سازمان‌های زیر نیز دارد؛

  • vegan friendly products
  • cruelty free product
  • sterilized tattoo ink

قیمت رنگ تاتو بدن و صورت ورد فیمس به نسبت حجم و کارایی بسیار به صرفه‌تر از پرمابلند است. هر چند شرکت تولیدکننده این دو رنگ یکی است!

5- رنگ تاتو بدن داینامیک مشکی (Dynamic tattoo ink)

رنگ تاتو بدن داینامیک مشکی محصول آمریکا است. پایه آب و در حجم‌های 30 و 240 میلی موجود است.

کمپانی داینامیک تنها تولیدکننده رنگ‌ تاتو مشکی و سفید تاتو بدن شامل رنگ مشکی داینامیک بلک و داینامیک ترپیل بلک (فوق مشکی) است که به عنوان رنگ تاتو خط چشم نیز بسیار شناخته شده هستند. برای این منظور باید ترکیب رنگ خط چشم رعایت شود.

رنگ داینامیک برای تاتو بدن حرفه‌ای شامل؛ لاین زنی، شیدینگ و تهیه ست گری واش مورد علاقه تاتوآرتیست‌های برتر دنیاست، چون کاشت رنگ سریعی دارد و بسیار مشکی و ماندگار است.

قیمت رنگ تاتو بدن مشکی داینامیک به نسبت حجم بسیار مناسب و در حد ورد فیمس است.

6- رنگ تاتو صورت و بدن اینتنز (Intenz tattoo ink)

رنگ تاتو بدن و لب اینتنز نیز محصول آمریکا و پایه آب است. رنگ‌های متنوعی در حجم‌های 30 و 15 میلی دارد که مخصوص تاتو بدن، تاتو خط چشم و تاتو لب است.

رنگ تاتو ابرو اینتنز کاربردی ندارد چون تغییر تناژ شدیدی می‌دهد.

رنگ اینتنز نیز چون پایه آب است کاشت رنگ سریع و ماندگاری بالایی دارد. یکی از رنگ‌های معروف این برند، رنگ تاتو فرمول 23 یا فرمولا است که برای تاتو بدن و تاتو خط چشم محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

قیمت رنگ تاتو بدن و لب اینتنز مثل ورد فیمس است.

7- رنگ تاتو ابرو و صورت بایوتاچ (Biotouch tattoo color)

رنگ تاتو ابرو بیوتاچ محصول کمپانی بایوتاچ آمریکاست. پایه روغن است و در حجم 15 میلی موجود است. تنها شامل رنگ‌های مخصوص میکروپیگمنتیشن صورت است که برای افرادی با پوست‌های خشک کاربرد دارد.

قیمت رنگ تاتو ابرو بایوتاچ بالا است و بخاطر پایه روغنی‌اش، کاربرد آن بیشتر به میکروپیگمنتیشن ابرو محدود است.

8- رنگ میکروبلیدینگ فیبروز سوپر فرمولا (Phibrows microblading color)

رنگ میکروبلیدینگ سوپ و سوپر براون فیبروز (سوپر فرمولا) مخصوص تکینک میکروبلیدینگ و محصول کمپانی فیبروز آمریکا است. کیفیت، ماندگاری و کاشت رنگ مناسبی دارد.

رنگ سوپر فرمولا فیبروز شامل رنگ‌های سوپر براون 1، 2 و 3 است که بالاترین کیفیت را برای میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو دارند.

رنگ‌های مخصوص فیبروز ابرو در حجم‌های 5 میلی و در بسته‌بندی تیوبی موجود است.

دیگر رنگ‌های این کمپانی بسته‌بندی متفاوتی دارند و برای فی کانتورینگ چشم و لب مناسب هستند.

قیمت رنگ‌ سوپرفرمولا فیبروز بسیار بالاتر از موارد مشابه در بازار است.

نکته: پاک کردن رنگ تاتو صورت تنها با انواع ریموور تاتو اصل امکانپذیر است و در مورد تاتو بدن با لیزر پاک می شود.

نکته: برای انجام تاتو بدن یا میکروبلیدینگ و تاتو صورت بجز رنگ تاتو، خرید دستگاه تاتو حرفه ای نیز اهمیت بالایی در بازدهی تکنیک دارد.

ویدئو آموزش تشخیص تاریخ انقضاء و اصل بودن رنگ تاتو پرمابلند و ورد فیمس

 

سوالات متداول درباره رنگ تاتو

1- بهترین رنگ تاتو ابرو کدام است؟

رنگ‌های پرمابلند، ورد فیمس، کی پی، ریچ، چیک و بیوتاچ جزء بهترین رنگهای تاتو ابرو هستند. در هر مورد بایستی قاعده ترکیب رنگ بدرستی رعایت شود.

2- بهترین مارک رنگ تاتو لب چیست؟

رنگ انتخابی برای تاتو لب حتماً بایستی پایه آب باشد، چون لب به طور طبیعی پوسته‌ریزی بالایی دارد که منجر به ریزش رنگ می‌شود و از طرفی لب، بخاطر بافت ماهیچه‌ای که دارد رنگ پایه آب بهتر در آن نفوذ می‌کند. در این مورد بهترین و قیمت مناسب‌ترین برند، رنگهای ورد فیمس است.

3- تفاوت رنگ تاتو سرد و گرم چیست؟

هر رنگی که تناژ قرمز و نارنجی داشته باشد، گرم و مناسب پوست‌های سرد (سبزه و گندمی) است. هر رنگی که تناژ دودی، زیتونی و خاکستری داشته باشد، سرد و مخصوص پوست‌های گرم (سقید و بور) است.