بهترین رنگ طرح تاتو

بهترین رنگ طرح تاتو برای پوست های سفید

هنگامی که در حرفه تاتو مشغول به کار می شوید، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید مثل؛ طراحی، اندازه گیری و سبک تاتو. اما یک عامل حیاتی که غالباً نادیده گرفته می شود این است که بهترین رنگ طرح تاتو کدام است؟ بویژه وقتی بخواهید تاتو رنگی بزنید انتخاب رنگ تاتو متناسب با تناژ پوست خیلی مهم می شود. 

بعد از مطالعه این مقاله در انتخاب رنگ محتاط تر می شوید. به عنوان مثال ممکن است به یک فروشگاه لوازم تاتو بروید و یک طرح گل صورتی انتخاب کنید. با توجه به اطلاعاتی که از مقاله کسب می کنید، متوجه می شوید که رنگ صورتی خیلی روی پوست خودش را نشان نمی دهد. یا ممکن است یک طرح زرد بزرگ انتخاب کنید. متوجه می شوید که زرد یکی از پیگمنت هایی است که به سختی با لیزر پاک می شود.

هر سایه ای یک رنگ منحصر به فرد خودش را روی انواع مختلف پوست نشان می دهد. بنابراین، مهم است که همه اجزای موجود در رنگ را آنالیز کنید. در این مقاله به این سوالات پاسخ داده ایم. بهترین پیگمنت ها را بر اساس رنگ پوست، قابلیت انطباق پذیری و طول عمر پیگمنت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و واکنش منحصر بفرد پوست نسبت به رنگ مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 انتخاب بهترین رنگ طرح تاتو با توجه به علم لایه زیرین پوست:

انواع تن رنگ های پوست می تواند، پورسلین (زرد آسیایی)، زیتونی یا کاراملی باشد. اما تن رنگهای زیر پوست سرد، گرم یا خنثی است. پس هنگامی که به دنبال یک پیگمنت مناسب برای پوست هستید باید تن رنگ انتخابی را با تن پیگمنت های زیر پوست مطابقت دهید.

 

سه نوع تن رنگ زیر پوستی داریم؛

  • تن رنگ زیر پوستی خنک. برای افرادی با رنگ پوست های مخلوط تن آبی، صورتی یا نارنجی. این افراد رگه های رنگ آبی را نشان می دهند.
  • تن رنگ زیر پوستی مخلوط زرد، هلویی یا طلایی. افرادی که تن رنگ زیر پوستی گرم دارند. و معمولاً دارای رگه های سبز رنگ هستند.
  • تن رنگ زیر پوستی خنثی. این افراد تن رنگ زیر پوست شان با تن رنگ سطح پوست یکی است.

 

عوامل بیولوژیکی تعیین کننده تن رنگ پوست:

تن رنگ پوست بسیار پیچیده است. و عوامل مختلفی وجود دارند که با رنگ منحصر به فرد شما تداخل ایجاد می کنند. سه ماده شیمیایی بیولوژیکی تعیین کننده رنگ پوست هستند؛ هموگلوبین که قرمز است؛ ملانین که عامل محافظت کننده از پوست در برابر نور خورشید است و به رنگ قهوه ای یا مابین طیف قرمز تا زرد است. و کاروتن که نارنجی است.

مقدار ملانین در لایه رویی پوست، تعیین کننده تن رنگی زیر پوست است. هر چه ملانین پوست کمتر باشد، پوست بیشتر رگه های آبی را نشان می دهد. و پوستی سرد خواهید داشت. هرچه ملانین پوست بیشتر شود، پوست بیشتر رگه های سبز خواهد داشت. و پوستی گرم خواهید داشت. میزان هموگلوبین و کاروتن نیز تعیین کننده میزان تغییرات تن رنگی زیر پوستی می باشند.

امیدوارم تا اینجا متوجه شده باشید که چرا باید رنگ تاتو را با تن رنگی زیر پوست مطابقت دهید؟

به نظر می رسد رنگ تاتو با یک لایه از ملانین پوشانده می شود. پوست از سه لایه تشکیل شده است؛ اپیدرم (لایه بیرونی)، درم (لایه میانی) و هیپودرم (لایه چربی زیر پوستی).

رنگ تاتو و ملانین هر دو در لایه درم قرار می گیرند. اما لایه ملانین در سطح بالاتر و روی رنگ تاتو قرار می گیرد. پس اگر پوست ملانین کمی داشته باشد هر رنگ تاتویی در زیر پوست به همان شکل طبیعی و واقعی اش دیده می شود. بویژه در مورد رنگهای آبی تیره و قرمز تیره، بخاطر اینکه به خوبی با رنگ پوست مطابقت دارند.

 

اگر غلظت ملانین پوست بالا باشد؛

رنگ تاتو تحت تاثیر ملانین قرار می گیرد. اگر پوست رگه های آبی داشته باشد؛ این رگه های آبی با رنگهای قهوه ای، قرمز و زرد ملانین، سبز می شود. پس برای اینکه رنگ تاتو بخوبی خودش را نشان دهد، باید از پیگمنتهای گرمتری استفاده کنید که با میزان ملانین پوست مطابقت پیدا کند. این نکته مهم را نیز بخاطر داشته باشید که پوستهای تیره نیازی به تزریق رنگ بیشتری ندارند، چون میزان غلظت ملانین است که تعیین کننده تن رنگی زیر پوست است.

 

دیگر فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب بهترین رنگ طرح تاتو در نظر بگیرید:

هنگام انتخاب رنگ برای سایه زدن، باید این قانون مفید را بیاد داشته باشید که سایه های ملایم تر از رنگ پوست و همچنین سایه هایی که به طور قابل توجهی تیره تر از رنگ پوست هستند، در زیر پوست بهترین رنگ را از خودشان نشان می دهند.

کسانی که رنگ پوست لطیفی دارند، پیگمنت های قرمز و بنفش بخوبی خود را زیر پوست نشان می دهند. این پوستها همچنین پیگمنت های سفید را در بهترین شکل ممکن نشان می دهند. اما رنگ پوستهای تیره بخوبی رنگ سفید را نشان نمی دهند.

به عنوان مثال به شکلهای زیر دقت کنید.

 

بهترین رنگ طرح تاتو برای پوست های سفید

 

قرمز تیره بهترین انتخاب رنگ طرح تاتو برای پوست های سفید و براق

 

کسانی که رنگ پوست متوسط یا براق دارند، رنگهای آبی، نارنجی و سبز بخوبی خود را  نشان می دهند. به شکل زیر دقت کنید.

 

بهترین رنگ طرح تاتو برای پوست های گندمی

 

برای رنگ پوستهای تیره تر، رنگهایی مانند آبی سلطنتی، قرمز خونی و مشکی بهترین انتخاب هستند. برای این پوستها سایه هایی چون آبی ملایم و سفید خود را نشان نمی دهند. در حالیکه رنگهای تاتو تیره تر از رنگ پوست بخوبی خود را نشان می دهند.

 

  • طول عمر پیگمنت (رنگدانه) چقدر است؟

دانستن طول عمر پیگمنت به دو دلیل اصلی مهم است. یکی در مورد تاتوهایی که می خواهید بعدها در صورت ضرورت بتوانید با لیزر آن را پاک کنید. همچنین دانستن اینکه کدام پیگمنت ها در گذر زمان مقاوم هستند. پیگمنت های سبز، زرد و نارنجی بیشترین مقاومت را در برابر پاک شدن با لیزر از خود نشان می دهند.

بنابراین اگر مردد هستید که آیا تا 20 سال آینده نیز طرح تاتویتان را دوست دارید یا نه، بهتر است در انتخاب این رنگها با احتیاط عمل کنید. به طور کلی ریمو کردن رنگهای زنده و غیر اورگانیک مشکل است. همچنین توجه کنید که رنگ سفید به سرعت از زیر پوست محو می شود. بنابراین نیاز به تجدید چندباره دارد.

 

  • قرار گرفتن در معرض نور آفتاب:

پیگمنت های تاتو در جایی از پوست قرار می گیرند که سلولهای این ناحیه جذب کننده نور هستند. این سلولهای گیرنده نور ملانکسی نام دارند. زمانی که پوست در معرض نور خورشید قرار می گیرد ملانین ترشح می کنند. ملانین خودش عامل ایجاد کننده رنگهای قهوه ای برنزه است. که بعد از چند ساعت قرار گیری در معرض نور خورشید در زیر پوست ترشح می شود.

وقتی که این ملانین با پیگمنت تاتو ترکیب می شود. باعث می شود رنگ تاتو کمرنگ شود. بنابراین تعداد ساعاتی که در معرض نور خورشید قرار می گیرید را باید در نظر بگیرد. چون بشدت رنگ تاتو را تحت تآثیر قرار می دهد.

 

  • پوست تا چه حد می تواند رنگ تاتو را بخوبی نگه دارد؟

به طور کلی پوست می تواند پیگمنت های آبی و سیاه را به خوبی در خود نگه دارد. این رنگها براحتی زیر پوست کاشت می شوند. و براحتی نیز پاک می شوند. افرادی که رنگ پوست متعادلتری دارند بهتر پیگمنت های تاتو را نگه می دارند. در حالیکه افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند بایستی پیگمنت هایی با غلطت بالاتر برایشان استفاده کنید.

بسته به اینکه بخواهید طرح چه اندازه خودش را نشان دهد، بایستی رنگی را انتخاب کنید که این هدف را برای شما تآمین کند. اگر طرح تاتوی ظریفی را انتخاب کرده اید، پیگمنت های سفید یا خاکستری را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید تاتو چشمگیر و گیرا باشد پیگمنت های سیاه را انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری: 

در کل، انتخاب بهترین رنگ طرح تاتو  یک عامل بسیار مهم در روند تصمیم گیری برای تاتو است. و همیشه تصمیم ساده ای نیست. هنگامی که طرح تاتوی مورد نظرتان را انتخاب کردید بایستی همه فاکتورهای گفته شده را مد نظر قرار دهید. تا رنگ ها و طراحی مکمل با هم و متناسب با رنگ پوست باشد.

ممکن است طرحی را انتخاب کنید که با فاکتورهای گفته شده مطابقت نداشته باشد. در این حالت، همینکه پیگمنت نسبت به نور خورشید و گذر زمان مقاومت خوبی داشته باشد شانس آورده اید!

 

پوست های تیره و بهترین رنگ طرح تاتو برای آن ها

 

منبع: custom

1 دیدگاه برای “بهترین رنگ طرح تاتو

  1. اشتراک‌ها: رنگ تاتو و سوالات متداول درباره ی آن از جمله شناسایی رنگهای اورجینال و علل ریزش رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + = 8