دستگاه هیالورون پن

هیالورون پن

ترندها و متدهای جدید بطور مداوم در صنعت زیبایی و مواد آرایش تزریقی در حال ظهور است. اغلب اوقات، این محصولات و ترندهای جدید فاقد هر گونه مدرک تجربی برای اثبات کارایی یا ایمنی هستند. ما خوشحالیم که کاربران خود را در سایت فروشگاه در مورد جدیدترین و پیشرفته‌­ترین آموزش­های صنعت زیبایی آگاه می­‌کنیم و به روز نگه می­‌داریم. ما اعتقاد داریم این وظیفه ماست این دانش را با مشتریان خود در میان بگذاریم تا به آنها در انتخاب آگاهانه کمک کنیم. در سال­های اخیر، شاهد پر کردن لب­ها و رفع چین و چروک­ها با دستگاه هیالورون پن در کلینیک­ها و سالن­های زیبایی هستیم.

هدف از این مقاله آموزشی، آگاه کردن شما درباره این دستگاه زیبایی و خطرات مرتبط با آن است تا بتوانید در مورد سلامتی و زیبایی خود بهترین تصمیم را بگیرید و به شما کمک کند تا با خیال راحت به اهداف زیبایی و آرایشی خود برسید.

هیالورون ­پن چیست

هیالورون­ پن که به اسم­های هایپنس، دستگاه­های تزریق مه، قلم­های SERA و تفنگ­های انژکتور نبولایزر هم شناخته می‌­شود، یک وسیله پزشکی کوچک و دستی است که برای تزریق مواد پرکننده هیالورونیک­ اسید به صورت استفاده می­‌شود.

قلم هیالورون در اصل برای بیماران دیابتی و به منظور رساندن انسولین به بافت زیرپوستی بدون سوزن و بدون درد ساخته شده است. در صنعت زیبایی، از این قلم برای ایجاد فشار کافی در خارج از بافت برای تزریق هیالورونیک ­اسید به داخل لایه درم پوست بدون استفاده از سوزن استفاده می­‌شود.

معمولاً در حیطه آرایشی، برای پر کردن لب استفاده می­‌شود. با این حال چندین تبلیغ نیز وجود دارد که بدون استفاده از سوزن، نوید صورت­های بدون چین و چروک را می‌دهد.

مکانیسم هیالورون پن

مایعی که برای پرکنندگی استفاده می­‌شود هیالورونیک ­اسید است که یک ماده طبیعی است. به همین دلیل احتمال وجود واکنش آلرژیک با مواد پرکننده وجود ندارد زیرا ما مقداری از آن را بطور طبیعی در بدن خود داریم که باعث می­‌شود آب در پوست حفظ شود.

با افزایش سن، هیالورونیک­ اسید موجود در بدن نمی­‌تواند به آب متصل شود در نتیجه آب میان بافتی کم می­‌شود و لب­ها، پیشانی و صورت دیگر جوان به نظر نمی­‌رسد.

از زمانی که این دستگاه ساخته شد، صنعت زیبایی و آرایشی آن را متناسب با اهداف خود دستکاری کرده است و از همین جا مشکلات و خطرات موجود در قلم­های هیالورون آغاز شد… .

آیا دستگاه هیالورون پن ایمن است

پاسخ کوتاه به این سوال “نه” است.

هیچ دستگاه پرکننده پوستی بدون سوزن که مجاز به فروش باشد در کانادا وجود ندارد. علاوه بر این سازمان سلامت کانادا توصیه کرده است که استفاده از قلم­های هیالورون برای مواد پرکننده پوستی ممکن است خطرات سلامتی را به همراه داشته باشد.

طبق وبسایت این سازمان عوارض جانبی بالقوه این قلم­ها عبارتند از:

  • واکنش­های التهابی پوستی
  • آبسه
  • لک شدن پوست

و خطرات احتمالی آن عبارتند از:

  • عفونت باکتریایی و قارچی به دلیل آلودگی هنگام پر کردن.
  • گسترش بیماری­های مسری به دلیل آلودگی متقابل استفاده­ کنندگان.
  • آسیب به پوست، چشم یا رگ­های خونی در اثر فشار بیش از حد یا خطای انسانی.

پس چرا مدام شاهد تبلیغ آن در همه جا هستیم

“پرکننده بدون سوزن رسید! بدون درد و طبیعی زیبا شوید”

این تبلیغ محلی یک مرکز زیبایی است که با فخرفروشی می­‌گوید هیالورون­ پن لب­های پرتری به شما می­‌دهد، چین و چروک­های صورت و خط اخم را به حداقل می­‌رساند و یا از بین می‌­برد و… .

حدف چروکها با هیالورون پن

آنها همچنین قول می‌­دهند که این ارزان­تر از هزینه‌­ایی است که برای پرکردن مجاز صورت خود می­‌پردازید! اما آیا آنها بدون آسیب و ضرر بودن آن را نیز می­‌گویند؟

کارکنان این نوع مراکز اغلب افراد حرفه‌­ای و آموزش دیده پزشکی نیستند پس خود آنها نیز کاملاً از عوارض و خطرات استفاده از این قلم­ها آگاه نیستند پس براحتی آنها را تبلیغ می­‌کنند و از این قلم­ها استفاده می‌­کنند.

کسانی که تزریق مواد پرکننده پوستی را در کلینیک­های زیبایی انجام می­‌دهند از کانولا و سوزن برای این کار استفاده می­‌کنند. ثابت شده است که استفاده از کانولا و سوزن در تکنیک­های تزریق ایمن هستند و مورد تایید بهداشت کانادا است.

علاوه­ بر این، این تکنیک­ها به متخصص تزریق (انژکتور) این اجازه را می­‌دهد تا پرکننده­‌های پوستی را در اعماق بافت قرار دهد تا نتیجه مطلوبی را بدست آورد.

هیالورون پن فقط یک لایه نازک هیالورونیک اسید را به داخل درم (لایه سطحی بافت) فشار می­‌دهد و در آنجا به شکلی نامعین پراکنده می­‌کند و در نتیجه زیبایی و نتیجه دلخواه بدست نمی­‌آید.

پس چرا قلم هیالورون هنوز در دسترس است و تبلیغ می­‌شود

اکثر متخصصان زیبایی که قلم هیالورون را ارائه می­‌دهند از نظر پزشکی مجوز ندارند و بنابراین هیئت حاکمی برای پاسخگویی و نظارت ندارند. بهداشت کانادا اعلام کرده است که آنها با متخصصان زیبایی و سالن­های زیبایی درباره ارائه قلم هیالورون پن تماس گرفته­‌اند و به آنها درباره الزامات صدور مجوز و خطرات احتمالی مربوط به سلامتی توصیه کرده­‌اند اما بسیاری از آنها این هشدارها را نادیده می­‌گیرند و به استفاده از آن ادامه می­‌دهند.

حالا می­‌دانید که تزریق مواد پرکننده بدون سوزن و بدون آسیب یک رویا است که هر چند ممکن است در آینده به واقعیت تبدیل شود و مجوز­های لازم را نیز بگیرد. اما در حال حاضر برای اطمینان از ایمنی، کیفیت و کارایی آنها باید تحقیقات و مطالعات بیشتری در این باره انجام شود.

منبع: externalaffairs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 3 =