نکات کلیدی کاشت رنگ صحیح میکروبلیدینگ و فیبروز

میکروبلیدینگ

همانگونه که می‌دانیم میکروبلیدینگ و فیبروز، تکنیکی سطحی است که برای رفع نواقص ابرو و کم پشتی آن در میان خانم‌ها و آقایان رواج یافته است. این تکنیک زیبا و جذاب ماندگاری کمی دارد و در اصل مناسب افراد اروپایی است که هر 6 ماه یکبار تمایل به تغییر فرم ابرو و چهره‌شان دارند! اما در ایران برخلاف اروپا، مشتریان تمایل شدیدی به ماندگاری رنگ تاتوهایشان دارند. در این مقاله نکات کلیدی کاشت رنگ صحیح میکروبلیدینگ و فیبروز را بررسی نموده‌ایم. امید که کارگشا باشد و به افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ و فیبروز کمک کند 🙂

تکنیک میکروبلیدینگ

بررسی نکات کلیدی کاشت رنگ صحیح میکروبلیدینگ و فیبروز

1- انتخاب رنگی غلیظ و مناسب میکروبلیدینگ

چنانچه رنگ انتخابی غلیط نباشد، نمی‌تواند روی تیغ بلید سوار شده و روی پوست کاشت شود. اورجینال بودن رنگ تاتو نیز امری بدیهی است. اما ممکن است این سوال مطرح شود که؛

رنگ جامد بهتر است یا رنگ‌های قطره‌چکانی و مایع؟

پاسخ: اگر از ترکیب رنگ‌های جامد با رنگ‌های مایع استفاده کنید قطعاً کاشت رنگ بهتری خواهید داشت. چرا که، علاوه بر داشتن غلظت، چون از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده می‌شود، ماندگاری نیز دو چندان خواهد شد!

اگر رنگ‌هایی همچون پرمابلند یا ورد فیمس یا کی پی دارید، از آنجا که پایه آب هستند، باید بعد از خالی کردن آنها در تشتک رنگ حدود یک ربع به آن فرصت دهید تا حلالش تبخیر شده و قوام بیشتری پیدا کند.

2- نوع سوزن بلید

انواع سوزن‌ میکروبلیدینگ یو یا اسلوپ (سرکج) 15، 16 و 18 سر انتخاب مناسب‌تری هستند و کاشت بهتری دارند.

3- زاویه دست

همواره برای کاشت رنگ صحیح میکروبلیدینگ و فیبروز باید زاویه دست عمود و 90 درجه باشد.

4- دفعات تکرار روی خطوط بلید

در صورت استفاده از سوزن بلیدهای 15، 16 و یا 18 سر بایستی دو بار روی خطوط تکرار انجام داد. تکرار بیشتر منجر به ضخیم شدن خطوط خواهد شد. تکرار یکبار نیز کاشت صحیحی در پی نخواهد داشت.

5- عدم وجود خونریزی حین کار بلیدینگ

در صورتی که فشار دست کنترل شده نباشد و منجر به خروج خون از پوست شود، علاوه بر ایجاد بدرنگی، باعث ریزش رنگ نیز خواهد شد.  پی اچ (PH) خون اسیدی است و باعث پاک شدن رنگ خواهد شد!

6- ترتیب طراحی خطوط و مکث رنگ

باید به ترتیب زیر خطوط طراحی شوند و در هر مرحله مکث رنگ لازم داده شود؛

  • طراحی خطوط اصلی و سپس مکث رنگ
  • طراحی خطوط فرعی و سپس مکث رنگ
  • طراحی کرک‌ها و سپس مکث رنگ

7- رعایت مکث رنگ در مرحله آخر

در مرحله آخر میکروبلیدینگ بایستی مکث رنگ را به مدت 15 دقیقه انجام داد و ضروری است در هر مرحله از مکث رنگ، حتماً روی ابرو را با رول سلفونی کاور کرد. این کار به جذب بیشتر رنگ روی پوست کمک شایانی خواهد کرد.

8- رعایت دو مرحله ضروری برای پوست‌های چرب

از آنجا که پوست‌های چرب ریزش رنگ بالایی دارند، اصولاً میکروبلیدینگ و فیبروز برای این پوست‌ها جوابگو نیست. اما در صورت رعایت دو نکته پیش رو نتیجه مناسبی بدست خواهد آمد؛

  • قبل از بی‌حسی حتماً از پرایمر TKTX استفاده نمایند.

پرایمر تاتو TKTX

  • حتماً در پایان کار از وراژل بیوتاچ استفاده نمایند (استفاده از وراژل بجای پماد ویتامین آ چشمی از چرب شدن بیش از حد پوست و ریزش زیاد رنگ جلوگیری می‌کند).

وراژل بیوتاچ

نکته: برای پوست‌های خشک و معمولی نیز استفاده از وراژل بیوتاچ در پایان کار، امری ضروری است.

9- نحوه قرار گرفتن کنار مشتری

هنگام طراحی خطوط، همواره در سمت راست مشتری می‌نشینیم، لذا کنترل بر طراحی و کاشت رنگ خطوط ابروی سمت راست راحت‌تر و کاملتر است. اما برای طراحی ابروی سمت چپ بایستی پشت سر مشتری نشست تا کاشت رنگ صحیح‌تر انجام شود.

10- عدم دوش گرفتن به مدت چهار روز

حتی‌الامکان مشتری را متقاعد کنید به مدت چهار روز پس از میکروبلیدینگ و فیبروز از دوش گرفتن بپرهیزد. بخش مهمی از کاشت رنگ صحیح در میکروبلیدینگ و فیبروز مربوط به مراقبت‌های بعدی مشتری و قدرت شما برای توجیه نمودن وی است!

نکته: بعد از دوش گرفتن در روز چهارم نیز، در صورت وجود احساس کشیدگی روی پوست، به مقدار بسیار کم با ویتامین آ چشمی موضع را چرب نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = هشت