نکات آموزش دکاپاژ ابرو (نکات مهم تصحیح بدرنگی ابرو)

آموزش دکاپاژ ابرو (تصحیح بدرنگی)

دکاپاژ در واقع اصلاح بدرنگی تاتو است که در نهایت رنگ به سمت قهوه‌ای روشن تغییر تناژ می‌دهد. در موارد متعددی بنا به دلایلی از جمله ترکیب رنگ اشتباه، انتخاب رنگ اشتباه یا رنگ فیک، فشار دست، خونریزی حین کار، شرایط آب و هوایی، عدم توجه به گرمی و سردی پوست و… تاتو ابرو بسیار بدرنگ و طبیعتاً مشتری ناراضی می‌شود. در چنین مواقعی دو راهکار پیش رو داریم؛ دکاپاژ و ریموور (پاک کردن تاتو با محلول). در این مقاله، نکات آموزش دکاپاژ ابرو (اصلاح بدرنگی) با مشاوره استاد شهرزاد میرزارضا شرح داده شده است.

در دکاپاژ هیچ رنگی بیرون کشیده نمی‌شود و تنها بر اساس قاعده چرخه رنگ، بدرنگی خنثی می‌شود و برای ابرو، خط چشم و لب کاربرد دارد. اما ریمو شامل خروج رنگ از لایه اول (اپیدرم)، دوم (درم) و سوم (هیپودرم) پوست با استفاده از مواد ریموور اورگانیک است.

نکات آموزش دکاپاژ ابرو (تصحیح بدرنگی)

چند نمونه از نکات مهم در انجام دکاپاژ عبارتند از؛

1- اگر ابرویی تنالیته سردی مثل مشکی و قهوه‌ای تیره (که سرشار از پیگمنت‌های آبی هستند)، سبز، آبی، دودی، طوسی، ذغالی و سرمه‌ای داشته باشد، برای دکاپاژ همه اینها از رنگ تاتو نارنجی استفاده می‌کنیم.

با توجه به قاعده چرخه رنگ، در موارد ذکر شده که رنگ ابرو به سردی متمایل باشد با نارنجی بدرنگی را تصحیح می‌کنیم. این رنگ نارنجی روی رنگ قبلی تنها در یکساعت اول پررنگ بنظر می‌آید و سپس به قهوه‌ای تغییر رنگ می‌دهد.

چرخه رنگ

 

اگر تحمل بدرنگی نارنجی در همان یکساعت اول نیز برای مشتری قابل تحمل نباشد، می‌توانیم در انتهای کار یک دور با رنگ ورد فیمس ونایس برایشان کار کنیم.

2- اگر بدرنگی ابرو مربوط به تنالیته‌های گرم همچون انواع رنگ‌های شکلاتی و قرمز (مثل قهوه‌ای‌های قرمز، آجری گرم و بنفش گرم حاوی قرمزی) باشد، بایستی برای دکاپاژشان از رنگ زرد یا تاپ و موستارد از برند بیوتاچ استفاده کنیم.

بویژه در افراد سبزه بهتر است الیو به ترکیبات رنگ اضافه نشود چون رنگ مات، کدر و بدرنگ می‌شود.

با تاتوی زرد روی رنگ قرمز پس زمینه روشن‌تری حاصل می‌شود که می‌توان روی آن هاشور قهوه‌ای روشن نیز انجام داد.

دکاپاژ ابرو

بعد از دکاپاژ، رنگ قرمز آجری می‌شود و پس از گذشت 30 روز با رنگ‌های روشن مثل لایت براون و هانی براون تاتو می‌کنیم.

3- اگر رنگ ابرو به تنالیته زیتونی بزند، در مرحله اول با رنگ قرمز و در مرحله دوم به تناسب تنالیته ابرو، با رنگ زرد دکاپاژ می‌کنیم تا به روشنی قطعی برسیم.

توجه: تنها هنگامی مجازیم از خنثی‌کننده الیو برای پوست‌های سفید و سرخ و سفید (گرم) استفاده کنیم که رنگ، تناژ قرمز داشته باشد؛ مثل ساحارا و اولگ لیتر ورد فیمس و… . اما در دکاپاژ رنگ قرمز از الیو استفاده نمی‌شود بلکه از رنگ زرد استفاده می‌کنیم!

اگر به دایره رنگ توجه کنیم، سبز در سمت رنگ سردی همچون آبی است و استفاده از آن برای خنثی کردن رنگ قرمز منجر به تیره و کدر شدن رنگ می‌شود، حال آنکه هدف ما از دکاپاژ، روشن‌تر کردن رنگ است 🙂

نحوه انجام دکاپاژ ابرو

تمامی مراحل در دکاپاژ شبیه تاتو است. تنها تفاوتی که وجود دارد مربوط به انتخاب رنگ خنثی‌کننده متناسب با نوع بدرنگی است. حتی مراقبت‌های بعد از دکاپاز نیز شبیه تاتو است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 12