ایمنی و کارایی میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست

کارایی میکرونیدلینگ

هدف از این مقاله ارزیابی کارایی میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست است. این پژوهش توسط محققان آمریکایی عضو انجمن PMC اجرا شد. که خلاصه ای از نتایج آن در این محتوا ارائه می شود.

ایمنی و کارایی میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست

در سال 1994، اورنتریچ راهکار استفاده از یک سری سوزن برای درمان مشکلات پوستی را ارائه کرد. فرایند شامل وارد کردن یک سوزن سه سر به زیر پوست ناحیه آسیب دیده بود. تا پوست برای ساخت کلاژن و بستن منفذ باز شده تحریک شده و بافت جدیدی بوجود آید.

سه سال بعد کامرین و داکت بهبود قابل توجهی را در بافت پوستی آسیب دیده مشاهده کردند. که با استفاده از سوزن یک دستگاه تاتو بدون استفاده از رنگ انجام شد.

تا اوایل سال 2000 دستگاه مجزایی برای میکرونیدلینگ ساخته نشده بود تا اینکه در این سال اولین وسیله که شبیه مهر بود ساخته شد و برای درمان چین و چروک ها و شلی پوست مورد استفاده قرار گرفت.

تحقیق روی انسانها و حیوانات ادامه یافت تا مکانیسم عملکرد مشخص شود. فرض شد که ایجاد میکروکانالهای ریز زیر پوست آسیب دیده اتصالات کلاژنی آن ناحیه را می شکند. و کلاژن و الاستین جدید ساخته می شود.

ایجاد میکروکانال های فراوان مستقیماً منجر به تولید فاکتورهای رشد متعددی می شود. که نقش مستقیمی در تولید و سنتز کلاژن و الاستین در لایه درم دارند.

تکنیک میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود. عمده ترین آن ها در ایران دستگاه های درماپن و دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن می باشد.

سوزن میکرونیدلینگ نیز در انواع مختلف وجود دارند. که نرمال ترین آن ها نوع 12 سری برای صورت و نوع 36 سری برای درمان مشکلات پوستی سایر قسمت های بدن می باشد.

 

کارایی میکرونیدلینگ

 

شرکت کنندگان:

شرکت کنندگان 48 نفر بودند. افراد 35 تا 75 ساله در این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفتند. هر یک از افراد چهار جلسه و هر جلسه با فاصله 30 روز صورتشان میکرونیدلینگ شد. و در این مدت بافت پوست شان مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

موارد ارزیابی شده:

چروک ها با استفاده از مقیاس درجه بندی Lemperle ارزیابی شدند. میزان انعطاف پذیری و بافت پوست با استفاده از مقیاس درجه بندی شده اصلاح شده آلکسیادس-ارمناکاس بررسی شد.

از فن آوری پیش بینی دیجیتال حاشیه ای (PRIMOS) برای تعیین توپوگرافی پوست مناطق periorbital و mesolabial استفاده شد.

 

نتایج پژوهش درباره ی کارایی میکرونیدلینگ

نتایج بدست آمده نشان داد که درمان با حداقل درد و ناراحتی بخوبی قابل تحمل بود. چهار درمان میکرونیدلینگ پوست صورت با فاصله زمانی 4 هفته یکبار، بعد از گذشت 90 روز و 150 روز تاثیر بسیار قابل ملاحظه ای روی بهبود آن گذاشته بود.

بهبود چشمگیری در مورد چروک ها، خطوط و سستی و شلی بافت حاصل شد. همچنین عوارض جانبی در مقایسه با سایر تکنیک های تهاجمی مثل لیزر و فرکانس های رادیویی بسیار بسیار کمتر و جزئی بود.

 

 

کارایی میکرونیدلینگ برای درمان جای زخم ها

 

کارایی میکرونیدلینگ و درمان مشکلات پوستی

 

 

 

در فروشگاه آنلاین تاتو طلایی بروزترین تجهیزات تاتو ، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ و جوانسازی و پاکسازی پوست موجود است. می توانید به صورت آنلاین یا حضوری اقدام به خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 4 =