آموزش تکنیک پوست کره ای از صفر تا صد

آموزش تکنیک پوست کره ای

بشر از دیرباز عاشق سفید و شفاف شدن پوستش بوده و با ابداع انواع مواد آرایشی و سرخاب و سفیداب و… سعی در زیباتر جلوه دادن چهره‌اش داشته است. بی شک داشتن یک پوست روشن و شفاف، صاف و یکدست و عاری از لک و جوش آرزوی هر فردی است و تأثیر بسیار زیادی بر افزایش اعتماد به نفسش دارد. در راستای رسیدن به این آرزوی همیشگی، در این مقاله آموزش تکنیک پوست کره ای را به شما تقدیم کرده‌ایم.

پوست کره‌ای چیست و برای چه کسانی مفید است؟

پوست کره‌ای نوعی تکنیک میکرونیدلینگ و جوانسازی است که با استفاده از دستگاه دکتر پن، سوزن مخصوص و مواد بی‌بی‌گلو (BB GLOW) یا دیگر سرم‌های مزوایت‌تراپی و… رنگدانه‌های ویژه‌ای (معمولاً یک تا دو درجه روشن‌تر) در لایه اپیدرم پوست تزریق می‌شوند تا پوست روشن و شفاف بنظر آید.

از آنجاییکه مردم کره بخاطر ژنتیک، شرایط آب و هوایی و سبک تغذیه پوستی شفاف و مخملی دارند، با این تکنیک سعی می‌شود به پوستی با لطافت و زیبایی پوست کره‌ایها دست یافت. اما اینکه راز شادابی پوست‌شان انجام این تکنیک باشد صرفاً تبلیغ است!

در این تکنیک برخلاف استفاده از انواع کرم پودر آرایشی، راه تنفس پوست باز است و پوست دچار خفگی نمی‌شود، چون مواد رنگی در درون سلولهای اپیدرم قرار می‌گیرند و روی آن با چیزی پوشانده نمی‌شود.

تجهیزات مورد نیاز برای انجام بی‌بی گلو و مزووایت

 • دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن یا دستگاه تاتو بدون لرزش
 • سوزن میکرونیدلینگ نانو و ۳۶ سر
 • مواد بی‌بی گلو و یا سرم مزووایت
 • پماد بی‌حسی

پماد بی حسی دکتر نامب

 • ماسک ورقه‌ای
 • تجهیزات موردنیاز برای پاکسازی پوست
 • تجهیزات مصرفی یکبار مصرف (دستکش، کلاه آکاردئونی، پیش بند و…)

آموزش تکنیک پوست کره ای از صفر تا صد

پوست کره‌ای با عناوین مختلفی شناخته می‌شود؛ بی‌بی‌گلو، مزووایت و… که بسته به اینکه از چه موادی و چه برندی استفاده شود نامهای مختلفی دارد، اما در نهایت خروجی همه آنها یکسان است.

مراحل آموزش پوست کره‌ای و اجرای آن مطابق دستورالعمل زیر است؛

۱- ابتدا باید پوست را طبق اصول فیشیال تخصصی پاکسازی کنیم (اسکراب، بخور، تخلیه جوشهای سرسیاه و…). سپس با آب، تونر و آب پوست پاک شود تا احتمال بروز جوش به صفر برسد.

۲- در مرحله دوم پماد بی‌حسی را روی پوست میزنیم و با نایلوین فریزر یا سلفون تاتو آن را به مدت نیم ساعت کاور می‌کنیم. سپس بخوبی پاک کرده و باز هم با آب، تونر، آب پوست را پاک می‌کنیم.

۳- در مرحله سوم پوست را به پنج قسمت تقسیم می‌کنیم؛ پیشانی، گونه راست، چانه و دور دهان، گونه چپ و بینی.

۴- از ناحیه پیشانی شروع به کار می‌کنیم؛ مواد سرمی که حداکثر دو درجه روشن‌تر از پوست مشتری است روی پوست ریخته می‌شود.

مقدار مواد باید نه آنقدر زیاد باشد که بریزد و نه آنقدر کم که خشک شود. سپس، سوزن نیدلینگ ۳۶ سر روی دستگاه دکتر پن یا دستگاه تاتو بسته می‌شود، با سرعت متوسط و در عمق سوزنی که خون از پوست بیرون نیاد (این نکته بسیار مهم است) به حالت دورانی روی مواد کار می‌شود (حداقل ۵ دقیقه).

سوزن ۳۶ سر با ایجاد منافذ و میکروکانال در لایه اپیدرم، مواد را همراه با خودش زیر پوست می‌برد تا کاشت رنگ بخوبی انجام شود. اینکار باید بدون اعمال فشار دست انجام شود و تا حدی تکرار شود که مطمئن شویم رنگدانه بخوبی زیر پوست رفته است. بنابراین، زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه و… معنا ندارد!

۵- برای دیگر نواحی صورت نیز به ترتیب این کار را تکرار می‌کنیم… .

۶- در مرحله بعدی، سوزن میکرونیدلینگ نانو را روی دستگاه می‌بندیم. مجدداً از ناحیه پیشانی شروع به کار می‌کنیم. بدین صورت که به حالت دورانی، با سرعت متوسط دستگاه و عمق ۱ (آنقدری که سوزن روی پوست به طور کامل لمس شود کافی است) مواد را روی پوست می‌کشیم.

این کار به جذب بیشتر مواد در میکروکانالها کمک بسزایی می‌کند و بیشتر و بیشتر به خورد پوست می‌روند. حدود ۵ دقیقه زمان برای قسمت از پوست کافی است.

۷- بعد از کار روی پوست با سوزن نانو میکرونیدلینگ (نوعی صورت با صفحه گرد و پر از برجستگی)، یک ماسک ورقه‌ای آبرسان روی پوست می‌گذاریم و ۵ تا دقیقه زمان می‌دهیم.

۸- ماسک را برمی‌داریم؛ با نوک انگشت مواد باقیمانده را به آرامی روی پوست ماساژ می‌دهیم. در نهایت اضافه مواد را به آرامی با همان ماسک ورقه‌ای پاک می‌کنیم و تمااام!

قبل و بعد تکنیک پوست کره ای

مراقبت بعد از تکنیک پوست کره‌ای

بعد از انجام تکنیک پوست کره‌ای نباید هیچگونه کرم ترمیم‌کننده و آبرسانی و… به پوست زده شود. در غیر اینصورت، با ریزش رنگدانه‌ها مواجه می‌شویم!

به مدت سه روز کامل نباید صورت را شست یا با دستمال مرطوب پاک کرد!

تعداد جلسات مورد نیاز برای تکنیک پوست کره‌ای

معمولاً به سه تا نهایتاً چهار جلسه درمانی نیاز است که با فاصله ۲۰ تا ۳۰ روز یکبار انجام شود.

کاربردها و مزایای تکنیک پوست کره‌ ای

 1. روشن و شفاف شدن پوست صورت
 2. رفع تیرگی‌های ناحیه زانو و ساعد
 3. کاور و پوشش لک‌های سطحی و کمرنگ
 4. رفع تیرگی دور چشم
 5. جوانسازی پوست بخاطر انجام میکرونیدلینگ سطحی و تحریک شدن پروسه کلاژن و الاستین‌سازی

توجه: در برخی موارد تبلیغاتی مبنی بر درمان آلوپیسی، رفع لک و جای جوش برای این تکنیک ذکر می‌شود که کاملاً کذب هستند، چرا که درمان لک بسیار مشکل و زمانبر است و نیاز به تکنیک‌های خاصی دارد.

از طرفی تکنیک پوست کره‌ای ماندگاری شش ماهه دارد و نمی‌تواند برای پوشش آلوپیسی کاربردی داشته باشد.

معایب و عوارض جانبی پوست کره‌ ای

 1. با وجود مزایایی که برشمردیم، در صورت استفاده نکردن از مواد اورجینال و معتبر احتمال بروز آلرژی و حساسیت و حتی سرطان دور از نظر نیست.  هیچ راهکاری برای رفع حساسیت نمی‌توان انجام داد، چون رنگدانه به داخل پوست نفوذ کرده و راهی برای خروج آن وجود ندارد.
 2. اگر مشتری عفونت پوستی و جوش فعال داشته باشد و یا مستعد تبخال باشد، به هیچ عنوان مجاز به اجرای کار نیستیم. در موارد تبخال، بایستی طبق نظر پزشک از قرص اسیکلوویر استفاده شود.
 3. اجرای این تکنیک برای ناحیه اطراف چشم تا حدی مشکل است و با محدودیت سوزن‌زنی مواجه هستیم.
 4. برای پوستهای خیلی تیره و با لک‌های پررنگ و زیاد به هیچ‌وجه مناسب نیست.

با توجه به موارد ذکر شده، آموزش پوست کره‌ای صحیح و رعایت اصول مربوطه اهمیت بسیار زیادی دارد.

فرق پوست کره‌ای و کاموفلاژ چیست؟

برخی از افراد به اشتباه به تکنیک پوست کره‌ای، کاموفلاژ می‌گویند!!!

کاموفلاژ نوعی تکنیک تاتو است که با استفاده از رنگ‌ تاتو کامو یا اسکین و سوزن تاتو سه فلت یا پنج فلت انجام می‌شود و هدف آن همرنگ‌سازی و پوشش جای زخم، بخیه، سوختگی، آلوپیسی و… است.

 

رنگ‌های کامو ماندگاری بالایی دارند ولی به هیچ عنوان برای ناحیه صورت قابل استفاده نیستند. لطفاً با زیبایی و سلامت افراد شوخی نکینم!

با توجه به موارد ذکر شده، تهیه سرم مزووایت یا بی‌بی گلو اورجینال اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین مواد و تجهیزات را از فروشگاه آنلاین تاتو طلایی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 7 =