آموزش راهکارهای افزایش تاثیر پماد بی حسی تاتو

افزایش تاثیر پماد بی حسی

افزایش تاثیر پماد بی حسی تاتو نقش مهمی در ایجاد آرامش روانی طرفداران تاتو دارد.

خرید انواع کرم بی‌حسی بدلیل کاربرد فراوانی در تاتو، میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ ابرو، لیزر، بلفاروبلاستی، برداشتن خال و زگیل، تزریق فیلر و چربی، کاشت مو، انواع تکنیک‌های زیبایی و درمانی موضعی و… دارند؛ ضروری است. 

از آنجا که آستانه تحمل افراد مختلف متفاوت است و در مواردی بنا به تغییرات شرایط محیطی و فیزیولوژیکی (به عنوان مثال تغییرات سطح هورمون‌های بدن) و… میزان تحمل فرد کاهش می‌یابد؛ علاوه بر نیاز به خرید پماد بی‌حسی قوی همچون نانو بروز، عقرب وایت، TKTX و… بایستی برخی راهکارهای افزایش تاثیر پماد بی حسی نیز اعمال گردد.

از طرف دیگر در مواردی همچون تاتو صورت و بدن، که ورود سوزن تاتو در پوست منجر به ایجاد درد می شود؛ ممکن است زمان زیادی برای اجرای کار نیاز باشد و ضرورت دارد پوست مدت زمان بیشتری بی‌حس بماند تا دیگر نیازی به استفاده از بی‌حسی حین کار  نباشد.

در این مقاله ضمن معرفی انواع پماد بی‌حسی قوی؛ چند تکنیک برای جذب بیشتر بی‌حسی در پوست و افزایش زمان بی‌حسی به شما ارائه کرده‌ام.

 

 

راهکارهای افزایش تاثیر پماد بی حسی تاتو، لیزر و بلفاروبلاستی

برای درک صحیح راهکارهای افزایش تأثیر بی‌حسی بایستی با آناتومی لایه‌های مختلف پوست آشنا شویم.

پوست بدن از سه لایه اصلی تشکیل شده است که عبارتند از؛

1- اپیدرم

2- درم

3- هیپودرم

در سراسر پوست فولیکولهای مو و غدد عرق پراکنده هستند. در برخی از نقاط بدن از جمله کف دست‌ها، کف پاها و زیر بغل تعداد آنها بیشتر است.

بخشی از پماد بی‌حسی توسط غدد عرق و فولیکول‌های مو موجود در لایه اپیدرم مستقیماً به داخل درم نفوذ می‌کند و به سرعت پوست را بی‌حس می‌کند. این دو مکان در شکل زیر بخوبی نشان داده شده‌اند.

ورود پماد بی حسی به داخل لایه درم از طریق غدد عرق و فولیکولهای مو

بخش دیگری از پماد و کرم بی‌حسی موضعی روی پایانه‌های عصبی موجود در بخش زنده اپیدرم و درم تأثیر می‌گذارند و آنها را بلوکه می‌کنند.

در اپیدرم پایانه‌های سلولهای عصبی بنام مرکل (Merkel) در لایه بازال (سلول صورتی رنگ در شکل زیر) قرار دارند و مسئول درک حس درد، گرما، سرما، لامسه و… می‌باشند.  لایه بازال حد واسط لایه اپیدرم و درم است.

 

 

توزیع رشته های عصبی در لایه اپیدرم و تاثیر پماد بی حسی بر روی آنها

 

 

 

در سراسر لایه درم طیف وسیع‌تری از سلول‌های عصبی توزیع شده‌اند.

لایه اپیدرم خود از چندین زیر لایه تشکیل شده است. بیرونی‌ترین بخش آن لایه سلول‌های مرده (یا لایه شاخی) است که خاصیت لیپوفیلی دارد. بدین معنی که نسبت به مواد چرب نفوذپذیر هستند.

اما لایه‌های زیرین اپیدرم که بخش زنده آن محسوب می‌شوند آبدوست یا هیدروفیل هستند. بدین معنی که مواد قابل حل در آب بهتر می‌توانند در آن نفوذ کنند.

اما به لحاظ فرمولاسیون؛ غالب کرم‌های بی‌حسی طوری طراحی شده‌اند که حداقل چربی را دارند و بیشتر بر پایه مواد قابل حل در آب هستند.

 

 

با این تفاسیر بیشترین مشکل جذب بی‌حسی در لایه رویی پوست و همان لایه سلول‌های مرده است! در نتیجه؛

بهترین راهکار؛ برداشتن سلول‌های مرده از روی پوست است. بدین نحو که در مرحله اول؛ قبل از گذاشتن پماد بی‌حسی یک پد پنبه ای یا پد سکه ای آغشته به استون روی پوست بکشید تا سلولهای مرده را حتی‌الامکان بردارد و مواد بی‌حسی براحتی در بخش زنده اپیدرم جذب شوند.

در مرحله دوم پوست را با پنبه آغشته به آب مقطر یا آب جوشیده مرطوب نمایید و سپس یک لایه مناسب از پماد را روی پوست بمالید. این رطوبت اضافه به جذب سریع‌تر و بهتر بی‌حسی در بخش زنده اپیدرم و درم کمک بسزایی می‌کند.

روی موضع مورد نظر یک لایه سلفون بکشید و نیم ساعت زمان دهید.

 

 

راهکارهای افزایش زمان تأثیر پماد بی حسی

راهکارهایی که در پاراگراف قبل ارائه شده باعث تسریع بی‌حس شدن پوست می‌گردد. همانطور که ذکر شده گاهاً در تکنیک‌های همچون تاتو، بلفاروبلاستی و… نیاز است که پوست مدت زمان بیشتری بی‌حس بماند.

برای این منظور استفاده از شوک‌های سرمایی و گرمایی (بویژه شوک سرمایی) بسیار کمک‌کننده و مفید هستند!

کافی هست در طی مدتی که پماد بی‌حسی روی پوست است با کمک کول پد موضع را خنک نمود. بدین ترتیب که یک عدد کول پد استریل شده با الکل را به طور متناوب در همان تایم نیم ساعت بی‌حسی؛ روی پوست قرار دهید.

 

کول پد برای افزایش جذب بی حسی موضعی

 

 

 

نکته: چنانچه پماد بی‌حسی قوی عقرب وایت یا TKTX مدل 15 گرمی را تهیه کرده‌اید حتماً روی آن را با یک لایه زایلاپی بپوشانید چون این دو پماد خیلی غلیظ هستند و در ترکیب با زایلاپی آبکی و شل شده و راحت‌تر جذب پوست می‌شوند.

در ویدئو آموزشی تمامی این مطالب به طور کامل‌تر تشریح شده‌اند. بدین ترتیب با اجرای چند تکنیک ساده بیشترین میزان بی‌حسی را خواهید داشت.

 

 

توجه: بی حسی تاتو لب و بی حسی نقاط دردناک تاتو بدن از موارد مهمی هستند که با درد زیادی همراهند و می‌توانید با راهکارهای که ارائه شد تا حد امکان بر آنها غلبه نمایید. 

 

 

توجه: بدلیل عوارض جانبی انواع بی حسی؛ از انجام تاتو بدن و صورت و میکروبلیدینگ ابرو در بارداری و شیردهی جداً پرهیز نمایید.

 

 

نکته: در میان انواع بی حسی حین کار؛ بی حسی ژله ای ژاکلین بهترین انتخاب است چون علاوه بر قدرت بی حسی بالا، تنها با یکبار استفاده طولانی مدت موضع را بی حس نگه می دارد.

 

 

ویدئو آموزش راهکارهای افزایش تأثیر انواع پمادهای بی حسی

 

 

 

سوالات متداول درباره انواع پماد و کرم بی حسی

قویترین پماد بی حسی کدام است؟

پمادهای عقرب وایت، TKTX 15 گرمی و نانو بروز جزء قویترین پمادهای بی حسی حال حاضر هستند.

بهترین پماد بی حسی برای اپیلاسیون و لیزر کدام است؟

ترکیب پماد عقرب وایت و زایلاپی طبق دستور العمل ذکر شده بهترین تأثیر را دارد. موارد ذکر شده برای افزایش تاثیر بی حسی نیز رعایت گردد.

 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تتو صورت و بدن تاتو طلایی تمامی لوازم تتو ، انواع پماد بی حسی ، بهترین مارک بی حسی حین کار و… موجود است. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 14