بی حسی تاتو لب ؛ راهکارهای کاهش درد و جلوگیری از کبود شدن لب

اگر پیگمنتر صورت هستید محال است یکی از مشکلاتتان بیقراری و عدم تحمل درد مشتری نباشد، بخصوص اگر تاتو لب هم باشد!

لب بافتی ماهیچه‌ای است که با توجه به آناتومی آن، مملو از پایانه‌های عصبی است. در نتیجه هر گونه تحریک و سوزن خوردن به آن با ایجاد درد شدید همراه است.

به همین دلیل بی حسی تاتو لب بسیار بسیار مهم است.

با وجود پمادهای بی‌حسی مختلف و انواع بی‌حسی‌های یخی (حین کار مایع) باید دید بهترین انتخاب کدام مورد است و آیا ممکن است خود بی‌حسی در تاتو لب عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشد؟!

 

 

از طرف دیگر، تاتو لب مزایای زیادی دارد از جمله؛

 • عدم نیاز به استفاده از رژلب
 • اصلاح نازکی لب بالا و پایین (لب‌سازی)
 • رفع ناقرینگی لب‌ها
 • بهبود قابل توجه جای بخیه در لب‌های شکری
 • جلوه بخشیدن دائمی به لب‌ها

در این مقاله به طور مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم.

 

 

آشنایی با آناتومی بافت لب

از آنجا که در هنگام تاتو و میکروپیگمنتیشن سوزن تاتو تا لایه درم (لایه دوم پوست) وارد می‌شود باید بدرستی در مورد رشته‌های عصبی و عروق خونی آگاهی داشت تا کمترین درد، کمترین تغییر تناژ بر اثر خونریزی و حتی در موارد حادتر با عدم کبود شدن لب مواجه شویم.

در تصویر زیر عروق خونی بافت لب بخوبی نمایش داده شده است. پیشنهاد می‌کنم تصاویر این مقاله را دانلود و پرینت رنگی بگیرید و حتما در سالن داشته باشید تا متوجه باشید کدام قسمت از بافت لب عروق خونی بیشتری دارد.

 

 

توزیع عروق خونی در لب

 

 

 

دلیل اهمیت این موضوع را در ادامه تشریح کرده‌ام.

در این تصویر نیز پراکندگی رشته‌های عصبی لب را ملاحظه می‌نمایید. بخوبی پیداشت کدام قسمت‌ها بر اثر برخورد سوزن تحریک‌پذیرتر است و منجر به درد بیشتری می‌شود.

 

 

عصبهای لب

 

با توجه به تصاویر نتیجه می‌گیریم که بافت عضلانی لب تراکم عروق خونی و رشته‌های عصبی بسیار زیادی دارد!

 

توزیع عروق خونی و عصبی در لب

 

 

بافت لب بخاطر طبیعت ماهیچه‌ای و عضلانی که دارد رنگ‌پذیری کمتری دارد. از طرف دیگر پوسته‌ریزی دائمی آن نیز خود عاملی دیگر برای ریزش رنگ بالای آن است.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد باید بهترین راهکار را در پیش گرفت تا هم درد کاهش یابد، هم خونریزی به حداقل ممکن برسد و هم کاشت رنگ بخوبی انجام شود.

 

 

بی حسی تاتو لب و راهکارهای آن

در زمان مشاوره دادن به مشتری و تعیین نوبت حتماً از وی بخواهید از دو روز قبل از تاتو (یا هر مورد تاتو بدن، لب، چشم و ابرو) از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مثل آسپرین، داروهای مسکن بخصوص بروفن و ایبوبروفن و… پرهیز کند.

هر گونه دمنوش‌های رقیق‌کننده خون همچون زنجبیل، عناب، آویشن و… را مصرف ننماید.

♣ رقت خون باعث خونریزی بیشتری می‌شود. خون ماهیت اسیدی دارد و باعث خروج رنگ تاتو از زیر پوست می‌شود و همچنین منجر به تغییر تناژ رنگ می‌گردد.

قبل از کار از پمادهای بی‌حسی قوی مثل پماد عقرب وایت و… استفاده نمایید. اگر پماد غلیظ بود (مثل عقرب وایت) حتماً ابتدا پوست را خیس کنید، پماد بزنید، روی آن را یک لایه پماد زایلاپی بزنید و سپس سلفون بکشید و به مدت 35 الی 40 دقیقه زمان دهید.

♣ پمادهای بی‌حسی قوی و غلیظ مدت زمان بیشتری برای بی‌حس کردن کامل پوست نیاز دارند و بعد از آن، مدت زمان بیشتری نیز پوست بی‌حس می‌ماند.

♣ روی لب و دور تا دور آن را پماد بزنید و برای جلوگیری از ورود مواد بی‌حسی به داخل دهان، یک لایه پنبه یا دستمال کاغذی در دهان وی بگذارید.

بهترین سوزن برای تاتو لب و خط لب، سوزن سه سر گرد است. بویژه در نقاطی که مویرگ‌های خونی بیشتری حضور دارد حتماً عمق سوزن را کم کنید و با حرکات ملایم دستگاه تاتو روی لب کار کنید.

احساس درد حین کار تاتو لب کاملاً طبیعی است.

 

 

توجه: در جدیدترین نتایج حاصل از تحقیقات راهکارهای افزایش تأثیر پماد بی حسی ارائه شده است که می‌توانید روی لینک کلیک نمایید و از آن را بکار ببرید.

 

 

در این حالت می‌توان دو راهکار در پیش گرفت؛

 1. استفاده از پد لب اورجینال
 2. استفاده از بی‌حسی حین کار اورجینال

در هر دو مورد، استفاده بیش از دو مرتبه منجر به عوارض جانبی خواهد شد که در ادامه به آن پرداخته‌ام.

 

 

عوارض جانبی استفاده بیش از حد از بی حسی تاتو لب در حین کار

مواد بی‌حسی عموماً حاوی درصد پایینی از اپی نفرین هستند. اپی نفرین با انقباض مویرگ‌های خونی درد را از بین می‌برد.

با ورود سوزن به پوست ناخودآگاه برخی از مویرگ‌ها آسیب می‌بینند و دچار خونریزی می‌شوند. تصور کنید این مویرگ‌های زخمی و آسیب دیده در معرض مواد بی‌حسی قرار گیرند!!!

 

 

چه اتفاقی می‌افتد؟

 • مویرگ زخمی منقبض می‌شود و این انقباض باعث کبود شدن لب می‌شود!

به همین دلیل مهم، از مصرف بیش از حد بی‌حسی حین کار (چه پد و چه بهترین بی‌حسی حین کار) اجتناب کنید.

 

توجه: پیشنهاد ویژه ما برای بی حسی حین کار؛ بی حسی نانوژل و بی حسی ژاکلین است که تنها با یکبار استفاده در حین کار موضع بخوبی بی حس شده و دیگر نیاز به تکرار نخواهد داشت.

بی حسی نانوژل برای تاتو و میکروبلیدینگ

 

تغییر تناز رنگ در حضور بی حسی نیز بارها تذکر داده شده است. در اینصورت حتی با بهترین رنگ تاتو لب مثل رنگ تاتو ورد فیمس مستر مایک رد ، رنگ تاتو ورد فیمس ناپاولی و یا رنگ تاتو ورد فیمس بورگاندی با ریزش شدید رنگ مواجه می‌شوید.

مشتری که بعد از تاتو لب، با لبهایی کبود مواجه شود هرگز کارتان را نمی‌پسندد و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا این کبودی رفع شود.

 

 

نکته: از آنجا که لب پوسته‌ریزی زیادی دارد در اولین جلسه تاتو با ریزش بالای رنگ مواجه خواهید شد. بعد از جلسه دوم و در نهایت در جلسه سوم تاتولب کامل خواهد شد.

لزوم استفاده از ترمیم کننده فاقد وازلین و گیاهی بعد از تاتو لب نیز برای کاهش ریزش رنگ و ترمیم سریع بافت لب نباید نادیده گرفته شود.

در این مورد پیشنهاد ما به شما استفاده از ترمیم کننده قوی گیاهی تتو استرانگ راک است.

 

پماد ترمیم کننده گیاهی تتو استرانگ راک

 

 

در فروشگاه آنلاین تاتو طلایی برترین تجهیزات تاتو ، بی حسی ، ترمیم کننده و محصولات پوستی و زیبایی موجود است.

 

 

 

4 دیدگاه برای “بی حسی تاتو لب ؛ راهکارهای کاهش درد و جلوگیری از کبود شدن لب

 1. رویا گفته:

  سلام وقت بخیر .من الان دوگانگی برام پیش اومده مثلا شما میگی ساحالا قهوه ای عسلی ولی یه جا نوشته قهوه ای و مثلا گرم مثال شما زدید سرد من به درستی از کجا بفهمم کدوم تناژ گرمی و کدام سردی تازه میخوام از این رنگ استفاده کنم .تو رو خدا برام ایمیل بزنید حتما .سپاس

  • مدیر گفته:

   سلام دوست عزیز. ما همه جا عنوان کردیم ساحارا یک رنگ قهوه ای عسلی متوسط و گرمه! رنگ های گرم تناژ قرمز و نارنجی دارن و رنگ های سرد تناژ دودی، خاکستری، سبز، آبی و بنفش دارن. به همین راحتی : )
   ضمنا مقالات آموزشی وبسایت معالعه کنید مفصل چرخه رنگ و سردی و گرمی رو توضیح دادیم

 2. لادن گفته:

  سلام ممنون بابت فیلمهای آموزندتون . در حین کارتتو لب بعضی از پیج ها میگن اصلا از یخی استفاده نکنید و فقط از ژانولت استفاده کنید ایا درسته؟

  • مدیر گفته:

   سلام جانم. ژانولت و تمام بی حسی های یخی حاوی اپی نفرین هستن و باعث بی حسی موضع میشن. خب تبلیغات روی ژانولت زیاده اما واقعیت اینه نسبت به حجمش خیلی زیادی گرونه
   و ژانولت هم با یکم فشار دست کبودی میده با بی حسی چون مویرگها منقبض میشن و وقتی یه کوچولو سوزن بهشون میخوره دچار انعقاد و کبودی میشن.
   بی حسیهای ژله ای خیلی بهترن البته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + پنج =