آموزش ریموور کالر لیفت برای پاک کردن تاتو

آموزش ریموور کالرلیفت

ریموور تاتو کالر لیفت محصول کمپانی بیوتاچ آمریکا است و جزء یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاک کردن انواع تاتو صورت و تاتو بدن کوچک است.

این ریموور تاتو قدرت خروج رنگ بسیار بالایی دارد، اما به همان نسبت نیز کار کردن با آن حساس و ریسک‌پذیر است، لذا آموزش طرز استفاده ریموور کالر لیفت صحیح و اصولی اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

 

 

 

در این مقاله به زبانی ساده مرحله به مرحله‌ی آموزش ریموور کالر لیفت را به صورت تئوری به شما عزیزان ارائه کرده‌ایم.

 

 

توجه: اگر به دنبال انجام ریموور تاتو ایمن تری هستید پیشنهاد می‌کنم تنها از ریموور تاتو لیفت گیاهی استفاده نمایید. آموزش ویدیویی ریموور لیفت با این ریموور روی وبسایت تاتو طلایی بارگزاری شده است!

ریموور تاتو لیفت جدید با فرمولاسیون پیشرفته قدرت خروج رنگ چند برابری نسبت به دیگر ریموورهای موجود در بازار دارد وبسیار ایمن است. البته که میزان مهارت و تخصص پیگمنتر نیز برای رسیدن به نتیجه ایده‌ال اهمیت بالایی دارد.

 

 

 

شناخت لایه‌های پوست (آناتومی پوست)

لایه‌های پوست در یک نگاه کلی عبارتند از؛

 1. اپیدرم (اپیدرمیس)
 2. درم (درمیس)
 3. هیپودرم (هیپودرمیس)

 

 

اپیدرم لایه رویی پوست است که خود شامل چندین زیرلایه است و چیدمانی شبیه آجر یک ساختمان دارد.

درم لایه میانی پوست است که دربردارنده سلولهای نرم و انعطاف‌پذیری است که هر یک مسئولیت ویژه‌ای دارند.

هیپودرم نیز بخشی از پوست است که شامل توده‌های چربی است و دو لایه بالایی را به بافت ماهیچه‌ای بدن متصل می‌کند.

در تاتو و میکروپیگمنتیشن رنگ تاتو (پیگمنت‌ها) در لایه دوم (درم) کاشت می‌شوند. در میکروبلیدینگ و فیبروز نیز رنگدانه‌ها در حدفاصل لایه درم و اپیدرم قرار می‌گیرند.

لایه درم بخش منعطف و لطیف پوست است. رگهای خونی، رشته‌های کلاژن و الاستین، فیبروبلاست، سلولهای عصبی، فولیکول مو، غدد عرق، غدد سبابه و… همگی در این لایه حضور دارند.

 

 

آموزش ریموور کالر لیفت

1- از آنجاییکه ریموور تاتو دردناک است باید قبل از کار از پمادهای بی‌حسی قوی استفاده کنیم.

قبل از گذاشتن بی‌حسی پاکسازی پوست، زدودن لایه‌های مرده اپیدرم و پاک کردن چربی پوست ضروری است.

برای پاک کردن چربیها و افزایش تاثیر پمادهای بی‌حسی آموزش مربوطه در وبسایت تاتو طلایی قرار داده شده و می‌توانید روی همین لینک نیز کلیک کنید.

بعد از آن لایه مناسبی از پماد بی‌حسی را روی پوست می‌مالیم و با رول سلفونی کاور می‌کنیم.

باید حداقل نیم ساعت زمان دهیم تا پوست بخوبی بی‌حس شود و بعد آن را پاک کنیم.

2- سوزن تاتو سه سرگرد را روی دستگاه تاتو می‌بندیم، سرعت دستگاه را روی حد متوسط رو به پایین تنظیم می‌کنیم.

ظرف ریموور تاتو کالر لیفت را بخوبی تکان می‌دهیم و به مقدار موردنیاز در داخل تشتک رنگ می‌ریزیم.

 

سوزن زنی در پوست در فرایند پاک کردن تاتو

 

به حالت شیدینگ یا کوک کوک ریز روی پوست کار می کنیم. بعد از آن رنگدانه و مواد ریموور خارج شده را پاک می‌کنیم.

بهتر است ابتدا میکروبراش را روی پوست بکشیم تا رنگ‌هایی که تا نزدیکی سطح پوست آمده‌اند خارج گردند (در این کار نیز زیاده‌روی نمی‌کنیم).

مراقب باشیم حین پاک کردن پد پنبه‌ای را روی پوست نکشیم بلکه آن را روست پوست بگذاریم و کمی فشار دهیم تا مواد را به خوبی جذب کند.

کشیدن پد روی پوست ممکن است در ادامه منجر به آسیب به بافت پوست گردد.

 

 

اولین مرحله در ریموور تاتو کالرلیفت

 

 

3- در دور دوم سوزن را دوباره به حالت کوک کوک و به آرامی روی پوست می‌کشیم. هدفمان این است که لایه اپیدرم را به آرامی خراش دهیم تا رنگدانه‌های بیشتری در تماس با مواد ریموور قرار گیرند و خروج رنگ‌شان راحتتر باشد.

 

 

نکته: ریموور کالرلیفت قدرت اسیدی حدود 3/5 دارد. یعنی بسیار اسیدی است و اگر به حالت دورانی و به اصطلاح لوپ لوپ روی پوست کار شود، منجر به آسیب جدی به پوست می‌گردد!

اگر در این کار زیاده‌روی کنیم احتمال آسیب دیدن لایه درم و متعاقباً ایجاد گودی و یا تشکیل کلوئید (گوشت اضافه) بالا می‌رود.

در این مرحله شاهد خروج رنگ زیادی هستیم. با میکروبراش روی پوست می‌کشیم تا باز هم به خروج رنگ کمک کنیم و سپس با پد پنبه‌ای رنگ و خونابه را پاک می‌کنیم.

 

 

نکته: در حین کار ریموور محدودیتی برای استفاده از انواع بی‌حسی حین کار فاقد اپی نفرین نداریم.بهترین پیشنهاد ما به شما بی حسی ژله ای ژاکلین است.

بخوبی پوست را ارزیابی می‌کنیم؛ اگر قسمتهایی از پوست هنوز رنگ زیادی دارد فقط همان قسمتها را دوباره به حالت شیدینگ و بسیار ملایم سوزن می‌زنیم تا مواد خارج شوند.

4- در دور سوم یک قطره رنگ پیور مخصوص کاموفلاژ مثل رنگ تاتو پیور بیوتاچ نود، ماشروم یا مجیک کالر را متناسب با رنگ پوست مشتری با ریموور در داخل تشتک رنگ مخلوط می‌کنیم.

 

 

 

 

دور سوم را درست مثل دور دوم اما اینبار با موادی که آماده کرده‌ایم انجام می‌دهیم.

رنگ‌های کاموفلاژ پایه روغن هستن و در ترکیب با ریموور به هیچ عنوان روی پوست کاشت نمی‌شوند و در عوض به خروج رنگ بالاتر از پوست کمک می‌نمایند و چه بسا در مورد تاتوهای سطحی و کمرنگ و تازه زده شده در یک جلسه بتوانیم رنگ را بخوبی بیرون بکشیم.

در پایان کار مجدد با میکروبراش به آرامی روی پوست می‌کشیم تا مواد خارج شوند.

6- برای درمان قرمزی بعد از ریموور تاتو یک لایه کوکتل میکرونیدلینگ هیالورونیک اسید 3/5 درصد را در ترکیب با ویتامین سی (آمپول ویتامین سی) روی موضع می‌مالیم و دیگر پاک نمی‌کنیم. همجنین از ترمیم کننده قوی گیاهی تتو استرانگ راک بایستی استفاده شود.

 

پماد ترمیم کننده گیاهی تتو استرانگ راک

 

 

نکته: هیالورونیک اسید قدرت ترمیم‌کنندگی بسیار بالایی دارد و هیچگونه اثر آلرژی زایی نیز در پی نخواهد داشت. بدین ترتیب این ماده بی‌نظیر به احیاء و ترمیم سریع بافت پوست کمک شایانی می‌نماید 🙂

 

 

کوکتل میکرونیدلینگ هیالورونیک اسید

 

 

نکته: توجه کنید که احیاناً از انواع سرم هیالورونیک اسید بجای کوکتل استفاده نکنید. کوکتل مخصوص میکرونیدلینگ کاملاً استریل و بهداشتی است.

 

 

نکته: اگر قصد پاک کردن خطوط بلید را داشته باشیم، عمق سوزن را کمتر می‌کنیم. در این مورد، در حدی که حالت شیدینگ لایه اپیدرم را خراش دهیم برای خروج رنگ کافی است.

 

 

نکته: برای پاک کردن تاتو قدیمی نیز ریموور کالر لیفت گزینه مناسبی است.البته ریموور لیفت چنانچه در ابتدای آموزش نیز عنوان کردیم نتیجه بسیار عالیتری خواهد د اشت!

در پایان، موارد مراقبت بعد از ریموور کالرلیفت را به صورت تایپی یا فرم آماده واتساپی به مشتری می‌دهیم تا مطمئن شویم تمام موارد را گوشزد کرده‌ایم.

 

 

عمق مناسب سوزن برای ریموور تاتو کالر لیفت

با توجه به اینکه پیگمنت‌های تاتو در لایه درم قرار می‌گیرند، حداکثر عمق مناسب سوزن 1/5 میل است.

اما باید توجه کنید که برای ریموور تاتو در ناحیه خط چشم عمق باید کمتر باشد چون لایه اپیدرم در ناحیه پلک بسیار نازک است. به همین دلیل عمق 0/5 و حداکثر 0/75 برای خط چشم کافی است.

 

 

نکته: برای درک عمق مناسب برای هر قسمت از بدن، حتماً در مورد آناتومی پوست و ضخامت لایه اپیدرم در آن ناحیه تحقیق کنید.

 

 

تجهیزات موردنیاز برای پاک کردن تاتو با ریموور کالر لیفت

1- دستگاه تاتو صورت و ابرو قوی

2- سوزن تاتو سه سرگرد

3- ریموور کالر لیفت

4- رنگ تاتو پیور بیوتاچ (نود، ماشروم و مجیک کالر)

5- کوکتل مخصوص میکرونیدلینگ هیالورونیک اسید 3/5 درصد

6- آب مقطر

7- پد الکلی

8- میکروبراش

9- تجهیزات یکبار مصرف و بهداشتی

 

 

توجه: آموزش ریموور کالر لیفت زمانی برای شما مفید است که بخوبی اصول تاتو و میکروپیگمنتیشن و ریموور تاتو را بدانید. چنانچه تازه‌کار هستید هرگز بدون کسب مهارتهای مقدماتی لازم، اقدام به انجام ریموور تاتو ننمایید!

می توانید برای ثبت نام در کلاس آموزش مجازی ریموور و میکرونیدلینگ روی لینک کلیک نمایید.

 

 

ویدئو معرفی ریموور تاتو کالر لیفت اصل 

لطفا فیلترشکن خود را روشن نمایید و برای مشاهده تمامی آموزش های رایگان ما می توانید کانال یوتیوبی را سابسکریب کنید. 

 

 

 

 

 

 

 

11 دیدگاه برای “آموزش ریموور کالر لیفت برای پاک کردن تاتو

 1. yeganeh.A گفته:

  سلام وقت بخیر
  عزیزم اسید هیالورونیک ۳/۵درصد هستش فرمودین رو پوست بمونه خطری ایجاد نمیکنه پس چرا کالرلیفت با همین درصد باید با آب مقطر خنثی بشه؟

  • Sara گفته:

   سلام عزیزم. تنها ریمووری که خنثی کننده یا نوترالایزور براش تعریف شده فی ریمووال هست که اونم اگر کار کرده باشید میبینید تعداد جلساتش طولانیه و یکی از دلایل ضعفش همین نوترالایزه.
   هیالورونیک اسید زمانی که با ویتامین سی ترکیب میشه رقیق میشه و حتی 1% میشه و خودش یک ماده جوانساز و ترمیم کننده هست. تو اسمش کلمه اسید داره اما اصلا خاصیت اسیدی نداره و همین باعث میشه بعضیا مثل شما فکر کنن اینم اسیده و به پوست آسیب میزنه

  • Sara گفته:

   الان در حال حاضر بهترین ریموور تاتو تک جلسه ای و با کیفیت بالا فقط ریموور لیفت رو تایید میکنم که فرمول جدیدشو بتازگی رو مدل تست کردم غوغا کرد. میتونید از فروشگاه تاتو طلایی در مورد شارژ محصول جدید و خریدش سوال کنید

  • Sara گفته:

   درود بر شما. ریموور تاتو لیفت حداقل برای ده جفت ابرو کفایت میکنه. هر چند برای چشم و لب این میزان کمتر و بیشتر است

 2. Bahar گفته:

  سلام وقتتون بخیر باشه ریموور لیفت منظورتون کالر لیفت هست یا ی مورد دیگه؟
  و اینکه من اموزش ریموور فیریمووال و گلوری و همچنین ماتریکس رو دیدم و کار انجام دادم
  خیلی از کالر لیفت شنیدم و میخوام باهاش کار کنم منتهی همین توضیحات کفایت میکنه برام؟

  • Sara گفته:

   سلام دوست عزیز. ریموور تاتو لیفت با کالر لیفت متفاوته. بسته به میزان تجربه عملی که خودتون بهتر ازش آگاه هستید میتونید تصمیم بگیرید جانم.

 3. نرگس راد گفته:

  سلام عزیزم وقتتون به خیر در توضیحات ریمور کالر لیفت یک جا نوشته شده رنگ کامو رو آغاز کار با مواد ریمو ترکیب کنیم اما اینجا نوشتین در دور سوم کامو استفاده کنیم به نظر شما کامو باید از اول شروع کار استفاده کردیا در آخر کار

  • Sara گفته:

   سلام جانم. همچین چیزی توی توضیحات گفته نشده! شما فقط دور آخر با رنگ کامو کار میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + نُه =