نقاط دردناک تاتو بدن

تاتوی دردناک روی دست

از قدیم گفتن خوشگلی دردسر داره! این ضرب‌المثل بویژه برای تاتو بدن مصداق دارد. در فرایند تاتو، نیاز به خرید بهترین مارک دستگاه تتو پن و دیگر لوازم است. 

از آنجا که آستانه درد در افراد مختلف متفاوت است ممکن است تحمل درد در برخی نقاط مشکل‌تر باشد. در این مقاله نقاط دردناک تاتو طبق نظر تاتو آرتیست‌های برجسته بررسی شده است.

 

 

تاتوی دردناک روی دنده ها

 

نقاط دردناک تاتو

به گفته ی کری از مرکز تاتو نیولند؛ تعیین دقیق دردناک‌ترین نقاط برای تاتو دشوار است. چون آستانه درد برای افراد مختلف بسیار متفاوت است.

کری عنوان کرد “این درد به عوامل زیادی بستگی دارد” . مثلا اینکه در روز تاتو چه حس و حالی دارید؟ آیا آنفلوآنزا دارید؟ یا فقط احساس خستگی و بی حالی می‌کنید؟

چه سبک تاتویی را انتخاب کرده‌اید و … . چون برای سبک‌های مختلف فشارهای متفاوتی روی پوست وارد می‌شود. درد نیز طبیعتاً متناسب با عمق سوزن، سرعت دستگاه تاتو و… متفاوت خواهد بود. 

به گفته کری همه خالکوبی‌ها و تاتوها درد دارند. اما در برخی نقاط این حس شدیدتر می‌شود. نطر تاتو آرتیست‌های مختلف در این مورد متفاوت است، حتی تاتو آرتیست‌هایی که در یک مرکز کار می‌کنند.

 

 

تاتوی دردناک گردن

 

 

 

اکثر آنها عنوان کرده‌اند که دنده‌ها، آرنج، مچ پا و همچنین قسمت داخلی بازو و آرنج جزء مناطق دردناک هستند.

به نظر کری، تاتو روی استخوان کشکک، مچ پا و جناغ سینه بسیار دردناک است. البته به این معنا نیست که تاتو دیگر نقاط بدن دردناک نیست!

به نظر داو از مرکز تاتو غرب لندن، سر و بعد از آن جناغ سینه و دنده‌ها دردناک‌ترین نقاط تاتو هستند. البته پاک کردن تاتو بدن بزرگ با محلول ریموور تاتو نیز دردناک است و ضروری است تنها با لیزر اقدام به انجام این کار نمود.

نقاط دردناک تاتو بدن

 

تاتو لب نیز بسیار دردناک است و حتی در مواردی بهتر است شخص به دندانپزشکی مراجعه نموده و بخواهد در لثه‌اش مقدار مشخصی مواد بی‌حسی تزریق شود تا بتواند درد آن را تحمل کند.

به طور کلی دلیل اصلی درد تاتو در این نقاط تجمع بیشتر رشته‌های عصبی است.

تاتو در ناحیه پلک و اطراف چشم نیز بسیار دردناک است چون پوست پلک نازک و حساس است. در صورت کوچکترین فشار دستی مویرگها پاره می‌شوند و علاوه بر درد، خونریزی و کبودی نیز رخ خواهد داد.

تاتو در ناحیه زیر بغل، روی گردن به سمت گوش نیز علاوه بر درد زیادی که دارد، بخاطر تحریک غدد لنفاوی مضر و آسیب‌رسان است. پنابراین، حتی‌الامکان مشتری را از عوارض آن آگاه کنید.

 

 

تاتوی دردناک روی قفسه سینه

 

راهکارهای کاهش درد تاتو

در مقاله‌ای که در مجله اینک چاپ شده است، عنوان شده که برخی عوامل درد تاتو را کم می‌کنند مثل؛ نوشیدن آب و یا صحبت کردن و پرت کردن حواس حین تاتو. اما واقعیت این است که تاتو هیچ گاه بدون درد نخواهد بود.

انتخاب پماد بی‌حسی قوی قبل از کار، استفاده از بی‌حسی حین کار همچون بی حسی نانوژل و بی حسی ژاکلین ، عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات (حداقل 24 ساعت قبل از تاتو)، عمق مناسب سوزن، سرعت دستگاه متوسط رو به کم، پخش موسیقی ملایم و آرامبخش نیز بر کاهش درد تاتو بسیار تأثیرگذارند.

بی حسی نانوژل برای تاتو و میکروبلیدینگ

 

مطالعه مقاله آموزشی راهکارهای افزایش تاثیر پماد بی حسی تاتو و استفاده از اطلاعات آن نیز کمک بسزایی به کاهش درد کلاینت می کند.

 

توجه: بعد از تاتو بدن از رعایت مراقبت بعد از تاتو صحیح غافل نشوید! 

 

نتیجه گیری

طبق نظر تاتو آرتیست‌ها به طور کلی؛ دنده‌ها، آرنج، مچ پا، قسمت داخلی بازو، قسمت داخلی آرنج، استخوان کشکک، سر و جناغ سینه نقاط دردناک تاتو بدن هستند. 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تتو بدن و صورت تاتو طلایی بهترین مارک دستگاه، رنگ و دیگر لوازم جانبی تتو و لوازم پوستی موجود است. 

می توانید هر محصول دلخواه را چه به صورت آنلاین و چه با مراجعه حضوری در شهر تهران تهیه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = هفت