دلایل رنگ نگرفتن تاتو و فوت‌های کوزه‌گری رفع آنها

دلایل رنگ نگرفتن تاتو

تاتو و میکروپیگنتیشن همواره با مشکلات خاصی همراه است از جمله، رنگ نگرفتن پوست، عدم کاشت صحیح، ریزش رنگ و… . شاید در نگاه اول تصور کنید ایراد از رنگ است و حتی به اورجینال بودن آن شک کنید. در حالیکه این مسئله دلایل بسیار متعددی دارد که در این مقاله به طور اختصاصی به دلایل رنگ نگرفتن تاتو و فوت‌های کوزه‌گری رفع آنها پرداخته‌ایم. امید است برای شما عزیزان مفید واقع شود.

دلایل رنگ نگرفتن تاتو

به طور کلی دلایل رنگ نگرفتن تاتو (میکروپیگمنتیشن صورت) بر سه نوع است؛

1- نوع اول رنگ نگرفتن تاتو

در این حالت حتی باو وجود رعایت ترکیب رنگ صحیح،  پوست مشتری رنگ نمی‌گیرد. فرقی هم نمی‌کند لب باشد یا ابرو یا خط چشم راست باشد یا چپ (هر دو ابرو یا هر دو خط چشم و لب‌ها رنگ نمی‌گیرند). علت رنگ نگرفتن این پوست‌ها عبارت است از؛

الف- عوامل داخلی رنگ نگرفتن تاتو شامل:
– بیماری های قلبی
– اختلالات هورمونی
– ناراحتی های اعصاب
– مصرف قرص
– دوران پریودی
– دوران شیردهی

ب- عوامل بیرونی شامل:
– جنس پوست
– رنگ پوست
– رنگ تاتو
– میزان قرار گرفتن در برابر نور خورشید
– افتاب گرفتن
– استخر رفتن زیاد
– مصرف کرم ها و محصولات لایه بردار

ج- عوامل مرتبط با مهارت تاتوکار شامل:
– فشار دست کم
– فشار دست زیاد
– روشن بودن رنگ تاتو
– دفعات زدن کم
– مصرف بی حسی زیاد
– بیرون بودن زیاد سوزن

2- نوع دوم علت نگرفتن تاتو

نوع دوم رنگ نگرفتن تاتو روی پوست مربوط به حالتی است که یک ابرو یا یک چشم رنگ می‌گیرد اما ابرو یا چشم دوم رنگ نمی‌گیرد. این مسئله چندین دلیل دارد که در ادامه به طور مفصل به آن‌ها پرداخته‌ایم.

الف- وقتی سوزن وارد لایه میانی و بافت چربی می‌شود و خونابه یا آب میان بافتی پوست به سطح پوست می‌رسد، خونابه وارد سوزن می‌شود و ما همان سوزن را وارد تشتک می‌کنیم… .
در واقع خونابه و آب میان بافتی را وارد رنگ درون تشتک می‌کنیم و آن رنگ توانایی خود را برای نفوذ به لایه‌های پایینی از دست می‌دهد. پس برای جلوگیری از این مشکل حتما قبل از اینکه سوزن را داخل تشتک بزنید آن را با پنبه تمیز کنید (قسمت سوزن دستگاه را به حالت اریب روی پنبه مرطوب بگیرید تا رنگ داخل سر پلاک یا کارتریج کاملا‌ خالی شود).

ب- کند شدن سوزن حین کار نیز دلیل مهم دیگری است که به دلایلی مثل:

  • سفت و ضخیم بودن پوست مشتری
  • برخورد سوزن به انتهای تشتک رنگ
  • مدت زمان کار زیاد با سوزن.

در این موارد سوزن کند می‌شود و اگر نوک سوزن را زیر ذره‌بین بگذاریم، مشاهده می‌کنیم که کج شده است. وقتی سوزن به این حالت می‌رسد دیگر نمی‌تواند خوب روزنه ایجاد کرده و کاشت رنگ را انجام دهد. در این شرایط می بایست سوزن را تعویض کرد.

3- عامل سوم رنگ نگرفتن تاتو

این عامل مربوط است به،

  • استرس
  • فکر و خیال
  • مصرف قرص‌های اعصاب
  • ناراحتی قلبی

اگر مشتری شما یکی از موارد فوق را دارا است، ممکن است قسمتی از پوستش به خاطر حمله‌های عصبی به طور موقت فلج شده باشد و در آن قسمت رنگ‌پذیری صورت نگیرد. برای این افراد وقتی پوست رنگ تاتو را بخود نمی‌گیرد، باید حدود یک ربع الی نیم ساعت به وی استراحت بدهیم. مشتری یک لیوان آب خنک بنوشد، دراز بکشد و چشم‌هایش را ببندد و بعد از آن مجدد کار را ادامه دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + = 7