خواص حیرت آور روغن آرگان اصل ؛ جادوگر آفریقایی

خواص روغن آرگان اصل استالیدرم

خواص حیرت آور روغن آرگان اصل بر هیچکس پوشیده نیست!

با توجه به فوایدی که در ادامه ذکر می کنم خرید لوازم پوستی حاوی روغن آرگان و یا روغن آرگان خالص و اصل برای اسکین کر، ماساژ و فیشیال پوست طرفداران زیادی دارد.

این جادوگر آفریقایی به طور گسترده ای در بسیاری از محصولات پوستی ، آرایشی و بهداشتی برند و تراز اول دنیا بکار گرفته می شود تا بهترین نتایج را بر روی پوست، مو و ناخن بجا بگذارد.

روغن آرگان عصاره میوه درخت آرگان است. درخت آرگان در کشور مراکش (Moracco) می روید و علیرغم شرایط سخت و طبیعت خشک آفریقا ثمره ای بی نظیر و شگفت آور به ما تقدیم می کند بنام روغن آرگان!

میوه درخت آرگان غنی از اسیدهای چرب، ویتامین آ ، ویتامین سی، امگا 9 و 6 ، ویتامین ای، پلی فنلها و دیگر آنتی اکسیدانها است.

در نتیجه، این طلای مایع به دلیل ترکیبات ویژه اش تاثیراتی جادویی بر سلامت پوست، مو و ناخن می گذارد و هر فردی را به شگفتی در می آورد!

شاید تصورتان این است که برای رسیدن به پوستی سالم و درخشان نیاز به خرید انواع کرمهای گرانقیمت و برند و… دارید؛ اما رسیدن به این خواسته لذت بخش بسیار ساده و دست یافتنی است.

با من همراه باشید تا راز ساده و شگفت انگیز رسیدن به پوستی جوان، سالم، شفاف و درخشان را حسب تجربه خودم و اطرافیانم به شما بگویم!

البته این روغن تنها جنبه آرایشی و بهداشتی ندارد بلکه در رستورانهای لاکچری دنیا به عنوان روغنی خوراکی در طبخ و پخت و پز نیز بکار می رود چون تقویت کننده سلامت قلب و ضد سرطان است.

بنابراین، روغن آرگان را هم می توان روی پوست و مو مالید و هم به صورت خوراکی مصرف کرد.

 

 

خواص حیرت آور روغن آرگان اصل برای پوست و مو

1- روغن آرگان حاوی مواد مغذی است

روغن آرگان عمدتاً از اسیدهای چرب و ترکیبات فنلی تشکیل شده است.

بیشترین اسیدهای چرب آن اسید اولئیک و اسید لینولئیک است. تقریبا 29 تا 36 درصد محتوای اسیدهای چرب آن لینولئیک اسید یا همان امگا 6 است.

43 تا 49 درصد آن اولئیک اسید (امگا 9) است که اسید چرب بسیار سالمی است و در روغن زیتون نیز یافت می شود که نقش مهمی در سلامت قلب و عروق دارد!

همچنین، روغن آرگان حاوی ویتامین E است که آنتی اکسیدانی بسیار قوی است و تاثیرات آن برای سلامت پوست، مو و چشم ها به اثبات رسیده است.

 

 

2- روغن آرگان اصل دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است

ترکیبات فنلی موجود در روغن آرگان عامل اصلی خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن هستند.

روغن آرگان اصل استالیدرم سرشار از ویتامین E یا توکوفرول است، یک ویتامین محلول در چربی که آنتی اکسیدانی قوی برای کاهش اثرات مخرب رادیکال های آزاد است.

بویژه در عصر جدید با سوراخ شدن لایه ازون و رسیدن پرتوهای مخرب ماوراء بنفش به زمین کاربرد این مواد ضد رادیکالی برای محافظت پوست در برابر سرطان پررنگتر شده است!

سایر ترکیبات موجود در روغن آرگان همچون کیوتن (Q10)، ملاتونین و استرول های گیاهی نیز جزء اجزاء آنتی اکسیدانی و ضد التهابی روغن آرگان هستند.

برخی مطالعات نشان می دهد که می توان این روغن را روی زخم و محل عفونت استعمال کرد تا التهاب سریعتر کاهش یابد و بهبود پوست تسریع شود!

 

 

بهترین روغن آرگان استالیدرم برای صورت و مو

 

 

3- روغن آرگان سلامت قلب را تقویت می کند

این روغن غنی از اسید اولئیک یا امگا 9 است که یک اسید چرب غیراشباع است.

در یک مطالعه که روی 40 فرد سالم انجام گرفته است، روزانه 15 گرم روغن آرگان به مدت 30 روز مصرف گردید و نتایج نشان داد که 16% کلسترول و 20% تری گلیسیرید خون آنها کاهش یافت.

 

 

4- روغن آرگان ممکن است فوایدی برای دیابت داشته باشد

برخی تحقیقات نشان می دهد که روغن آرگان برای جلوگیری از دیابت موثر است! دلیل آن هم بر می گردد به ترکیبات آنتی اکسیدان آن.

 

 

5- روغن آرگان خواص ضد سرطانی دارد

روغن آرگان می تواند رشد و تکثیر برخی از سلول های سرطانی را کاهش دهد.

در یک مطالعه ترکیبات فنلی روغن آرگان روی سرطان پروستات اعمال شد. این عصاره رشد سلول های سرطانی را تا 50% کاهش داد!

در مطالعه دیگری مخلوطی از روغن آرگان و ویتامین E، رشد سلول های سرطانی سینه و روده بزرگ را به طور چشمگیری کاهش داد.

 

 

6- روغن آرگان اصل علائم پیری پوست را کاهش می دهد

روغن آرگان بخاطر تاثیرات به اثبات رسیده اش برای سلامت پوست به سرعت به جزئی از محصولات آرایشی و بهداشتی تبدیل شد.

برخی تحقیقات نشان می دهند که مصرف روغن آرگان در رژیم غذایی با کاهش التهاب و استرس اکتیداتیو به کند کردن روند پیری کمک می کند.

همچنین هنگامی که مستقیما روی پوست مالیده می شود با ترمیم و آبرسانی به پوست به سلامت آن کمک بسزایی می کند.

برخی مطالعات نشان می دهند که مصرف روغن آرگان روی پوست در زنان یائسه خاصیت ارتجاعی و هیدراتاسیون (آبرسانی) را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

ماساژ پوست با روغن آرگان چه در خانه و چه در مراکز فیشیال و ماساژ درمانی تاثیر بسیار مطلوبی روی نرمی و لطافت پوست خواهد داشت.

توجه: رنگ روغن آرگان اصل روغنگیری شده با روش کلد پرس طبق تصویر زیر است.

 

رنگ روغن آرگان اصل - کلد پرس

 

 

7- روغن آرگان برخی از بیماریهای پوستی را درمان می کند

این روغن چندین دهه است که برای درمان برخی بیماریهای پوستی التهابی کاربرد دارد. البته، استفاده از آن برای درمان بیماریهای پوستی عفونی چندان به اثبات نرسیده است.

 

 

8- روغن آرگان باعث بهبود زخم می شود

روغن آرگان روند بهبود زخم را تسریع می کند. در یک مطالعه نشان داده شده است که استعمال روغن آرگان ظرف 14 روز سوختگی درجه دوم را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که احتمالا این روغن باعث تسریع روند ترمیم پوست می شود.

 

 

9- روغن آرگان پوست و مو را مرطوب می کند

اسید اولئیک و اسید لینولئیک (امگا 6 و 9) که بیشتر محتوای چرب روغن آرگان را تشکیل می دهند مواد مغذی برای حفظ سلامت پوست و مو هستند.

در یک مطالعه مشخص شد که مصرف خوراکی و موضعی روغن آرگان باعث بهبود رطوبت پوست در زنان یائسه شده است.

 

 

10- روغن آرگان ترک های پوستی و استرچ مارک را کاهش می دهد

تحقیقات نشان می‌دهد که روغن آرگان ممکن است به کاهش التهاب و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند؛ به همین دلیل است که بسیاری از افراد به استفاده از آن برای جلوگیری و کاهش ترک‌های پوستی پاسخ مثبت داده اند.

 

 

11- روغن آرگان احتمالا آکنه را درمان می کند

برخی از منابع ادعا می کنند که روغن آرگان برای درمان آکنه کاربرد دارد. گفته می شود که ترکیباتی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن باعث کاهش علائم قرمزی پوست و تحریک ناشی از آکنه می شود.

این روغن همچنین با هیدارتاسیون و آبرسانی به پوست از تشکیل آکنه جلوگیری می کند!

در نهایت اینکه آیا روغن آرگان می تواند آکنه شما را درمان کند یا نه به علت ایجاد آن مرتبط است.

اگر آکنه بخاطر خشکی شدید پوست و سوزش ناشی از آن ایجاد شده؛ روغن آرگان می تواند ان را بهبود و درمان کند اما اگر آکنه بخاطر دلایل هورمونی ایجاد شده؛ این روغن کمکی به درمان آن نمی کند.

 

 

12- روغن آرگان برای سلامتی مو موثر است

کافی است مقداری از روغن آرگان را روی موهای مرطوب بمالید و ماساژ دهید. در نتیجه، مویی سالم و بدون وزی، شکنندگی و موخوره خواهید داشت و مقاومت آن در برابر حرارت سشوار و اتوی مو نیز بشدت افزایش می یابد.

اگر شوره سر دارید کافی است مقدار کمی از روغن را با شامپو ترکیب کنید.

 

 

توجه: اگر موی سر چربی دارید روغن را به مقدار کم تنها به ساقه مو بمالید.

 

 

راز و رمز ساده سلامتی و جوانی پوست تنها با داشتن دو اکسیر طبیعی، قابل دسترس و ارزان قیمت

همانگونه که در بخش توضیحات محصول نیز ذکر شده؛ کافی است برای سلامت پوست خود از روغن ارگان استالیدرم و سرم آبرسان ویتامین سی استالیدرم استفاده کنید.

اگر پوست بسیار چربی دارید تنها کافی است از سرم آبرسان استالیدرم دو بار در شبانه روز استفاده کنید و اگر پوست خشک یا نرمالی دارید استفاده از روغن آخر شب و هنگام خواب و سرم آبرسان استالیدرم صبح ها و قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب و… ظرف مدت کوتاهی پوستتان را زیر و رو خواهد کرد!

روغن آرگان و سرم صورت آبرسان استالیدرم اثر سینرژیک (هم افزایی) دارند و با ترمیم و آبرسانی عمیق، کنترل ترشح چربی، کاهش اندازه منافذ پوست، کاهش التهاب، کاهش لک و افزایش شفافیت و روشن کنندگی پوست تاثیری معجزه آسا ایجاد می کنند.

شاید تصور کنید که در بیان این جملات اغراق شده است اما واقعیت آن است که ذکر شد. می توانید با صرف حداقل هزینه حداقل یکبار صحت آن را تست کنید.

این دستورالعمل تنها محدود به ناحیه صورت نیست بلکه برای دست و تمام نقاط بدن که تیرگی و لک دارند (کشاله ران، بکینی، آرنج و…) قابل استفاده است.

 

 

 

سوالات متداول در مورد روغن آرگان اصل

راه تشخیص روغن آرگان اصل کدام است

روغن آرگان اصل رنگی طلایی و بویی خاص دارد. رنگ آن درست شبیه عکسی است که در مقاله نشان داده ام. 

اما مهمترین ملاک اعتماد به فروشگاه است.

برای مطالعه ملاکهای تشخیص روغن آرگان اصل کافی است روی لینک کلیک نمایید. 

 

آیا روغن آرگان اصل بو دارد

روغن آرگان اگر با روش کلد پرس روغنگیری شده باشد بوی خاصی می دهد همچون بوی هسته و دانه گیاهی  (بوی آجیلی) و در نتیجه خاصیت اش را حفظ کرده است.

اما اگر با روش هات پرس روغنگیری شده باشد بر اثر حرارت بو و تا حد زیادی خاصیتش را از دست می دهد.

 

 

آیا روغن آرگان باعث افزایش رشد مو می شود

روغن آرگان همانگونه که ذکر شد حاوی ترکیباتی به نام فنل است.

فنل همراه با دیگر آنتی اکسیدانها فولیکولهای مو را تقویت کرده و تولید سلولی آنها را بهبود می دهند.

از طرفی ویتامین های موجود در روغن آرگان باعث افزایش ضخامت تارهای مو می گردد.

 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تتو بدن تاتو طلایی دستگاهها و تجهیزات پوستی مختلفی موجود است. تمام تلاش مجوعه ما آموزش صحیح و علمی، ارتقاء آگاهی و جلب رضایتمندی شما عزیزان است.

باعث افتخار ماست که تجربه استفاده خود از روغن آرگان استالیدرم اصل و سرم آبرسان ویتامین سی استالیدرم اصل را در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 5 = سه