روشهای واقعاً واقعی برای پاک کردن تاتو

روشهای پاک کردن تاتو

باز هم قصه‌ی تاتو، زیبایی ها و دردسرهایش! حس زیبایی و زیبادوستی انگیزه‌ای قوی برای انجام تمام کارهای زیبایی، آرایشی و بهداشتی است و تاتو هم راهی جذاب برای افزودن بر زیبایی است… . شکی نیست که برای رسیدن به این حس دلچسب با استفاده از تاتو بدن و صورت؛ انتخاب تاتوکار حرفه‌ای، طرح و رنگ مناسب و در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی برای رسیدن به حس رضایتمندی بسیار تعیین‌کننده است. اما در صورت عدم توجه کافی به موارد گفته شده و یا در صورت بروز آلرژی به رنگ (بویژه رنگهای قرمز) ممکن است مجبور شویم تاتو را پاک کنیم.

 گاهاً شاهد تبلیغات کذایی و دور از منطقی در انواع شبکه های اجتماعی و وب سایتهای مختلف برای پاک کردن تاتو هستیم. شناخت صحیح تاتو و بکارگیری عقل و منطق و درنظر گرفتن چند و چون هر پروسه ای راهی صحیح برای انتخاب روش مناسب است.

در این مقاله قصد داریم بعد از شناخت صحیح تاتو، راهکارهای منطقی پاک کردن هر نوع تاتو بخصوص (بدن یا صورت)  را شرح و توضیح دهیم.

تاتو و میکروپیگمنتیشن چیست؟

تاتو به معنای کاشت رنگدانه های مختلف در زیر پوست است. پیگمنت ها (رنگدانه) معمولاً در عمق بین 0/5 تا 1/5 میلی زیر پوست قرار می گیرند. برای این کار، همانطور که می دانید از دستگاه تاتو، رنگ و سوزن های مخصوصی استفاده می شود. بنابراین، رنگ تاتو بعد از مرحله ترمیم زیر بافت پوست جای می گیرد و نه روی آن!

پس نیاز است روشی را برای پاک کردن آن انتخاب کرد که بتواند به زیر بافت پوست نفوذ کند و رنگدانه ها را تحت تأثیر قرار دهد. این همان منطقی است که بعد از شنیدن روشهای عجیب و غریب بایستی در نظر گرفت و سپس روش صحیح را انتخاب کرد. در نتیجه، حتی اگر هزینه ای متحمل شویم راه درست و مناسب را برگزیده ایم.

روشهای واقعی و منطقی برای پاک کردن تاتو

دو روش صحیح برای پاک کردن تاتو تأیید شده هستند و برای تاتو تازه زده شده هیچ کاربردی ندارد.

  1. لیزر
  2. مواد ریموور

انتخاب هر یک از این دو روش بستگی به نوع تاتو صورت یا بدن، رنگ پوست، عمق کاشت، نوع رنگ و… بستگی دارد.

پاک کردن تاتو با لیزر

تحت شرایط زیر لیزر راهی منطقی برای پاک کردن تاتو است؛

  • تاتو در ناحیه بدن است.
  • تاتو بدن بزرگ است.
  • پوست سفید یا گندمی ملایم است.
  • رنگ پایه آب است.
  • رنگ تناژ قرمز، زرد، سبز و آبی نیست.

روش تأثیرگذاری لیزر برای پاک کردن تاتو به این گونه است که، بر اثر برخود اشعه‌های قوی لیزر به رنگدانه ها، ساختار آنها خرد و شکسته می شود. بخشی از این رنگ ها همراه پوست که طبیعتاً با لیزر می سوزد، ریزش می کند و بخشی دیگر توسط جریان خون به کبد فرستاده و در آنجا دفع می گردد.

از آنجا که لیزر امکان نفوذ به سلولهای مغز و بینایی را دارد، بهتر است ریسک پاک کردن تاتو با لیزر را در ناحیه صورت به جان نخریم! به همین دلیل برای پاک کردن میکروپیگمنتیشن صورت استفاده از ریموور بسیار معقول و علمی است.

هر چه پوست تیره تر باشد شانس نتیجه‌گیری از لیزر برای پاک شدن تاتو کمتر است. چون، خود رنگدانه های پوست با رنگدانه های رنگ برای جذب اشعه لیزر به رقابت می افتند.

رنگ های پایه آب نفوذپذیری قوی در پوست دارند و بخصوص وقتی تاتو با رنگ پایه آب و عمیق انجام شده باشد بایستی حتماً با لیزر پاک شود.

رنگ مشکی و قهوه ای تیره راحتتر با لیزر پاک می شوند. رنگ های قرمز و زرد به سختی و رنگهای آبی و سبز نیاز به تکرار جلسات دارند. رنگ کامو یا بژ هم به هیچ عنوان نه با لیزر و نه حتی با ریموور چیک پاک نمی شود.

عوارض جانبی پاک کردن تتو با لیزر

طبیعتاً بر اثر لیزر پوست می سوزد و نیاز به دوره نقاهت و ترمیم دارد. اما عارضه ای که هست مربوط به خرد شدن رنگ ها و نفوذ آن به غدد لنفی و رسوب در آنجا است. با این حال، تحقیقات موثقی انجام نشده که آیا این رسوبات می تواند منجر به صدمه به سیستم ایمنی و ایجاد سرطان شود یا نه!

پاک کردن تاتوی ابرو و صورت با مواد ریموور

ریموورها محلولی اسیدی و از دسته اسیدهای آلی و اورگانیک هستند. مواد ریموور وقتی که همراه سوزن زیر پوست نفوذ می کنند رنگدانه ها را در خود حل و همراه با خونابه بیرون می کشند. بیشترین کاربرد مواد ریموور مخصوصاً ریموور ایمن چیک برای تاتو ابرو، لب و خط چشم (تنها در صورت اورجینال و اورگانیک بودن ریموور) و تاتو بدنهای ریز و ظریف است.

مراحل استفاده از ریموور دقیقاً مشابه تاتو است، با این تفاوت که بجای رنگ از محلول ریموور استفاده می شود. با این وجود، استفاده از آن نیازمند آموزش و تجربه است.

پاک کردن تاتو با ریمور چیک

 

تعداد جلسات موردنیاز برای انجام ریموور

تعداد جلسات بستگی به شدت تیرگی رنگ و عمق تاتو دارد. اگر تاتو سطحی باشد معمولاً در یک جلسه پاک می شود. اگر در عمق بیشتر از نیم میل باشد ممکن است حتی به سه جلسه ریموو نیاز باشد.

هیچگاه گول وعده هایی همچون “ریموور ابرو تنها در یک جلسه” را نخورید! در تصویر زیر روند پاک شدن تاتو را بخوبی ملاحظه می کنید.

تعداد جلسات موردنیاز برای پاک کردن تاتو

عوارض جانبی پاک کردن تاتو و میکروپیگمنتیشن با ریموور

همیشه در مورد مواد ریموور و نظرات دیگر مصرف کنندگان و فیدبک مشتریانشان پرس و جو کنید، چرا که در صورت ایمن نبودن می تواند منجر به عوارضی همچون ایجادی گوی و اضافه گوشت (کلوئید) شود. 

در برخی موارد تاتو عمیق و تیره است و ممکن است ردی از قرمزی روی پوست حتی بعد از سه جلسه ریموور بجای بماند. برای رفع این قرمزی می توان در جلسه آخر یک قطره رنگ کامو (بژ) را با مواد ریموور ترکیب کرد. به این ترتیب، با اسکین سازی بسیار ملایم آن رد نیز پوشش داده خواهد شد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به طور کلی دو روش واقعاً واقعی بر اساس عقل و منطق برای پاک کردن تاتو را شرح دادیم. دیگر روشها همچون پاک کردن تاتو با اسید میوه، پاک کردن تاتو با سیر و سرکه، پاک کردن تاتو با لیمو، پاک کردن تاتو با کرم لایه بردار، راههای خانگی پاک کردن تاتو و… تنها شعار تبلیغاتی هستند و با اصول علمی سازگاری ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + = 7