تاتوی ستاره دریایی

تاتوی ستاره دریایی به شکل قطب نما

تاتوی ستاره دریایی که ترکیب خاصی از سایه های روشن و تیره است، اغلب در سراسر ایالات متحده مشاهده می شود. این طراحی ساده و ظریف کنجکاوی زیادی را به خود جلب می کند. براستی معنی آن چیست؟

 

تاتوی ستاره دریایی روی گردن

 

قبلا به دلایل مختلف از معاشرت با افردی که تاتوی ستاره دریایی داشتند متنفر بودم. تصورم این بود که این تاتو هیچ معنا و مفهومی ندارد. و فقط صرف داشتن تاتو محبوب و رایج شده است. اما با کمی تحقیق متوجه شدم که اینگونه نیست. و ستاره دریایی واقعا با اهمیت است. حالا دیگر شک و تردید و تنفر قبل را ندارم. و فکر می کنم افراد با تحقیق و مطالعه طرح تاتو ستاره دریایی را انتخاب کرده اند.

 

معانی مختلف تاتو و خالکوبی ستاره دریایی:

این تاتو، به طور غیر رسمی نشان دهنده عضویت در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا است. این ستاره های پنج گوشه با قسمتی از پرچم ایالات متحده و یا قطب نما و طرح های سنتی همراه هستند.

 

تاتوی ستاره دریایی با ترکیب رنگ پرچم ایالات متحده

 

تاتوی ستاره دریایی به شکل قطب نما

 

امروزه تاتو ستاره دریایی بسیار معروف و رایج شده است. و معانی خاص دیگری نیز پیدا کرده است. که برخی از معانی به محل خالکوبی مرتبط هستند. به عنوان مثال، کسی که روی مچ دست چپ اش تاتو ستاره دریایی داشته باشد و با انگشت شست اش هماهنگ باشد، این ستاره به عنوان راهنمای مثبتی برای آینده عمل می کند.

یا اگر کسی روی تاتو بال فرشته خالکوبی شده روی شانه سمت راست اش، ستاره دریایی نیز تاتو کند، نشانگر کسی است که از او مراقبت می کند. این تاتو همچنین در بین افرادی که نزدیک به دریا زندگی می کنند خیلی رایج است. و همین طور افراد درونگرا، این تاتو را به عنوان نمادی برای یافتن راه زندگی و یا بازگشت همراه با سلامتی از خدمت سربازی معنی می کنند.

تاتوی دو ستاره دریایی هم معنی خاص خودش را دارد. کسانی که از فعالیت دریایی خاصی جان سالم بدر برده اند. و یا در یک نبرد دریایی پیروز شده اند. حق دارند دو ستاره روی سینه خود تاتو کنند. یک ستاره قرمز در سمت چپ و یک ستاره سبز در سمت دیگر. و به این معنا است که یک قهرمان دریایی در سکوت به دیگران هشدار می دهد که راه را به او یاد دهند.

 

تاتوی ستاره دریایی در دو طرف قفسه سینه

 

با گذشت سال ها، ستاره دریایی دیگر منحصر ملوانان نیست. و بسیار پرکاربردتر شده است.

 

 

4 دیدگاه برای “تاتوی ستاره دریایی

 1. بهرام گفته:

  این تنو به علامت شجاعت به افراد داده میشده ولی وقتی در دو طرف سینه هست یعنی دزد در قانون ، دزدی که از قوانین خاص دنیای جنایی پیروی میکند
  وقتی روی زانو این طرح رو میزنن یعنی من در برابر هیچ خدایی زانو نخواهم زد .

 2. M گفته:

  معنی ستاره هشت پر در بدن متفاوت هست کسی که رو زانو تتو میکنه یعنی من در برابر هیچ خدایی زانو نمیزنم
  در آرنج دست که میزنن معنیش اینه که من در مقابل هیچ خدایی سجده نمیکنم
  وقتی در هر دو طرف سینه میزنن معنیش این هست که در مقابل هیچ خدایی سر خم نمیکنم

  • مدیر گفته:

   ممنونم از کامنتتون. معنی که براش نوشتیم رفرنسش از یه ژورنال معتبر کانادایی هست که ترجمه شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − = پنج