7 نکته طلایی تکنیک میکرونیدلینگ

تکنیک میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

تکنیک میکرونیدلینگ یکی از موثرترین روشها برای جوانسازی پوست است و تنها نیاز به خرید لوازم پوستی جوانسازی محدودی دارد که تمامی این تجهیزات نیز در فروشگاه موجود است. 

آموزش میکرونیدلینگ صفر تا صد در سایت در اختیار شما قرار داده شده است و برای تکمیل نکات تئوری نیز مقالات زیادی همچون 7 نکته طلایی به شما عزیزان ارائه شده است.

میکرونیدلینگ چیست؟ 

میکرونیدلینگ نوعی درمان برای القاء کلاژن سازی است و یک روش نسبتاً جدید است. با اینکه لایه برداری پوست و رفع لک و اسکارها با لیزر خیلی رایج شده است. 

اما میکرونیدلینگ با دستگاه دکتر پن A1-Z به تازگی کاربرد زیادی برای درمان انواع مشکلات پوستی پیدا کرده است. از جمله؛ جوانسازی پوست، درمان زخم آکنه، چین و چروک ها، اسکارهای جراحی، دیسکرومی، ملاسما، منافذ باز و بزرگ و انتقال داروهای مورد نیاز به زیر لایه های پوست.

ایمنی و اثربخشی بالا و حداقل زمان مورد نیاز برای بهبود پوست برای این تکنیک گزارش شده که منجر به رضایت مشتری و افزایش محبوبیت این تکنیک شده است.

به گفته ی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، روش های غیر جراحی با حداقل عوارض، ۸۹% از کل اقدامات انجام گرفته برای بهبود مشکلات پوستی در سال ۲۰۱۵ را تشکیل داده اند.

امروزه میکرونیدلینگ به بخشی جدایی ناپذیر از الگوریتم روزانه برای درمان چین و چروک ها، منافذ باز، زخم آکنه و … تبدیل شده است.

میکرونیدلینگ

 7 نکته طلایی تکنیک میکرونیدلینگ

1– استفاده از ژل های لیزکننده ممنوع!

یک اشتباه رایج در بین اکثر متخصصین میکرونیدلینگ استفاده از ژل های لیزکننده ای مثل لوبریکانت به منظور تسهیل در کشیدن کارتریج مزو روی پوست است. در حالیکه این کار 100% اشتباه است.

چون در این تکنیک ما سعی می کنیم با کارتریج میکروکانال های ظریفی روی پوست ایجاد کنیم و سپس کوکتل میکرونیدلینگ یا همان نانوداروهای مورد نیاز را روی پوست بکشیم.

تا از طریق این میکروکانال ها جذب لایه های زیرین پوست شوند. در صورت استفاده از ژل لیزکننده، میکروکانال ها با این مواد پر می شوند و عملا هیج دارو و کوکتل دیگری جذب پوست نمی شود و چه بسا این ژل های لیزکننده خود باعث عوارض جانبی و پوستی جبران ناپذیری برای فرد مراجعه کننده شوند.

2– حرکات دورانی یا به اصطلاح لوپ لوپ کارتریج روی پوست صورت بدون کوکتل ممنوع!

متاسفانه در موارد متعددی دیده شده که مدرسین این تکنیک، استفاده از حرکات دورانی و لوپ لوپِ سوزن میکرونیدلینگ روی پوست صورت را توصیه می نمایند. 

حرکات دورانی و لوپ لوپ تنها هنگامی مجاز است که کوکتل مزونیدلینگ روی پوست زده شود.

جهت حرکت صحیح کارتریج در تکنیک میکرونیدلینگ

3– میکرونیدلینگ نوک بینی و وسط ابرو نزدیک به استخوان بینی ممنوع!

هیچ گاه این دو نقطه را میکرونیدلینگ نکنید. مخصوص فاصله روی بینی که دو گوشه چشم را بهم وصل می کند محل عبرو عصب بینایی بین دو چشم است و ممکن است آسیب دیده و منجر به کوری شخص شود.

4– میکرونیدلینگ نزدیک به گوش و روی استخوان فک به سمت گردن ممنوع!

دقت کنید از دو انگشت مانده به گوش و روی استخوان فک به سمت گردن را هرگز میکرونیدلینگ نکنید.

چون گره های لنفاوی کنار گوش و روی گردن بشدت تحریک می شوند و ممکن است این گره ها ورم کنند. و تا یک هفته احساس درد و تورم کنار گوش و گلو، فرد مراجعه دهنده را آزار دهد و از ادامه مراحل درمان صرفنظر نماید.

5– استفاده از یخ یا ژل آیس پک یا هر وسیله خنک کننده برای کاهش التهاب بعد از تکنیک میکرونیدلینگ ممنوع!

التهاب پوست بعد از میکرونیدلینگ یک فرایند طبیعی است و هر گونه رفتاری همچون گذاشتن یخ یا کول پد روی صورت با این فرایند التهاب طبیعی مقابله می کند و کارایی و اثربخشی این تکنیک را بشدت کاهش می دهد.

چون التهاب طبیعی باعث انتقال خون و مواد مغذی به زیر پوست برای انجام کلاژن سازی و الاستین سازی می شود. و این همان اتفاقی است که باید بیفتد. 

6– استفاده از کوکتل ویتامین سی یا سرم ویتامین سی رقیق شده الزامی است!

در صورت عدم استفاده از ویتامین سی، روی پوست لکه های ریزی می افتد و این حالت به هیچ وجه خوشایند فرد مراجعه کننده نیست. 

سرم ویتامین سی استالیدرم در ترکیب با کوکتل یکی از بهترین گزینه هاست چون ویتامین سی پایدار دارد.

ویتامین سی یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و مانع از لک گرفتن پوست می شود. در مورد پوست های لک دار نیز باعث تثبیت تاثیر کوکتل ضد لک و روشن کننده خواهد شد.

7– استفاده از پماد ترمیم کننده الزامی است!

حتما به شما نیز توصیه شده است که از کرم های ترمیم کننده گران قیمت استفاده کنید.

در حالیکه یکی از بهترین و قیمت مناسبترین ترمیم کننده ها؛ پماد تتو استرانگ راک است.

ظرف مدت 3 تا 4 روز استفاده از این ترمیم کننده همراه با سرم ویتامین س استالیدرم باعث ترمیم کامل و سریع پوست می گردد و از نتیجه کار لذت خواهید برد!

نکته: علاوه بر رعایت موارد فوق پاکسازی اولیه پوست با دستگاه اتو صورت درما اف و آبرسانی عمیق به پوست الزامی است تا بهترین نتیجه ممکن از جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ حاصل شود.

در فروشگاه اینترنتی تاتو طلایی انواع مختلف دستگاه دکتر پن، سوزن میکرونیدلینگ و انواع کوکتل و همچنین پمادهای ترمیم کننده قوی موجود است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = چهار