مراقبت بعد از ریموور تاتو (پاک کردن تاتو)

مراقبت بعد از ریموور تاتو

تاتو زیبایی خاص خودش را دارد ولی ممکن است به مرور زمان برایمان تکراری و یکنواخت یا به دلایل مختلف از آن پیشمان شویم. یکی از راه‌های متداول برای پاک کردن تاتو، استفاده از محلول‌های ریموور است. ریموور تاتو نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد و در صورت عدم رعایت آن‌ها، ایجاد گودی و یا تشکیل گوشت اضافه (کلوئید) امری دور از انتظار نخواهد بود. در این مقاله آموزشی، دلایل نیاز به پاک کردن تاتو و اصول مراقبت بعد از ریموور تاتو را بطور کامل توضیح داده‌ایم.

دلایل نیاز به ریموور تاتو

چهار گروه از افراد نیاز دارند که تاتوهای شان را ریمو کنند که عبارتند از؛

۱- کسانی هستند که بعد از تاتو  به هر دلیل پشیمان می‌شوند. مثلا؛ سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا… .

۲- افرادی هستند که اعتقاد دارند تاتوآرتیست آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است. مثلا؛ طرح تاتو در چشم یا ابرو قرینه نیست و لازم است برای قرینه شدن قسمتي از طرح پاک شود.

۳- افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌هاي حساسيتي (آلرژيک) به رنگ تاتو مي‌شوند. در این موارد، چاره‌ای نیست جز اینکه رنگ از زیر پوست خارج شود.

۴- دسته چهارم بیشتر شامل آقایان می‌شود و یا کسانی که به دليل پشيماني يا به دليل قوانين خاص استخدامی در سازمان‌هاي نظامي و… مجبور به پاک کردن خالکوبي دست و پا يا تنه خود هستند.

اصول مراقبت بعد از ریموور تاتو

انواع مختلف ریموور تاتو در بازار موجود است از جمله؛ چیک، کالرلیفت، فی ریمووال، تی آر، رجوی و… . اگر تاتو در ناحیه صورت باشد مثل؛ تاتو و میکروپیگمنتیشن ابرو، لب و خط چشم و یا تاتو بدن ریز و کوچک از محلول ریموور برای پاک کردن آن استفاده می‌شود.

برای پاک کردن تاتو نیاز به دستگاه تاتو، سوزن سه سرگرد یا سه فلت، بی‌حسی و ریموور تاتو است.

اصول مراقبت بعد از ریمور با ریموور کالرلیفت، رجوی و تی آر

۱- محل ریمو شده را کاملاً خشک و تمیز نگه دارید. بلافاصله بعد از ریمو محل را با لایه نازکی از ویتامین A+D بپوشانید. سپس پماد ترمیم کننده قوی را روی آن بمالید. پنج ساعت اول تنها این مراقبت را انجام دهید.

سپس به آرامی و با حالت ضربه‌ای در طی سه روز اول روی محل موردنظر یک لایه پماد آنتی بیوتیک جنتامایسین یا اریترومایسین بمالید. در صورت لزوم با گاز استریل روی موضع را بپوشانید. روزی چند بار این کار را تکرار کنید.

بعد از روز سوم که شخص دوش گرفت، پماد ویتامین A+D و دیگر ترمیم‌کننده‌ها را به مدت یک هفته روی پوست بمالد.

پماد ویتامین آد مخصوص مراقبت بعد از تاتو

 

جنتامایسین مناسب مراقبت بعد از ریمور تاتو

۲- سه روز اول از قرارگیری در معرض آب اجتناب کنید. یعنی حمام، استخر، جکوزی و سونا و حمام آب داغ ممنوع می‌باشد. دوش گرفتن تنها در صورتی مجاز است که محل ریموور شده در تماس مستقیم با آب قرار نگیرد.
۳- اگر محل ریمو شده تاول زد، نگران نباشید. این حالت کاملاً طبیعی است و نشانه این است که پوست رو به بهبود است. به هیچ عنوان پوسته پوسته‌ها یا تاول‌ها را نکنید و خراش ندهید، چون ممکن است جای زخم روی بدن بماند.
۴- ممکن است پوست دچار خارش یا تورم موقت شود، که برای رفع این مشکل می‌توانید از پمادهای سرد و آرام بخش مثل روغن آکافور یا ویتامین E استفاده کنید.
۵- شخص ممکن است التهاب و سوزش موقتی را تجربه کند که می‌تواند از تیلنول (قرص مسکن) استفاده کند. اما نباید به هیچ عنوان آسپرین یا هر داروی رقیق‌کننده خون دیگری مصرف نماید.

۶- برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست به هیچ عنوان در معرض تماس مستقیم با نور آفتاب قرار نگیرید.
۷- افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند خیلی سریع‌تر درمان می‌شوند. ورزش روزانه و مصرف آب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود، چون جریان خون را به محل مورد درمان زیاد می‌کند.
۸- بعد از روز پنجم پوست مرده خشک شده و خودبخود کنده می‌شود. تا یک هفته دیگر مخصوصاً شب‌ها، ترمیم‌کننده را روی آن بمالید.

اصول مراقبت بعد از ریموور تاتو چیک

ریموور تاتو چیک

ریموور تاتو چیک، کاملاً ایمن و اورگانیک است، خروجی رنگ بالایی دارد و کار کردن با آن بسیار راحت است. بنابراین، خرید ریموور تاتو چیک بدلیل ایمنی بالا و کارایی ویژه حتی برای پاک کردن تاتو خط چشم انتخابی ویژه و عاقلانه است!

مشتری باید سه روز اول، روزی ۱۵ تا ۲۰ مرتبه با پنبه آغشته به مخلوط آب و الکل (۵ نسبت آب و ۱ نسبت الکل) روی محل ریموور شده بزند.

۳ روز اول به هیچ عنوان چرب نشود. مشتری به هیچ عنوان با ناخن زخم را خراش ندهد و یا نکَند.

در این سه روز حمام، استخر و هرگونه شستشو ممنوع است. روز چهارم که زخم خشک شد، دوش بگیرد.

سپس تا هفت الی ۱۰ روز ترمیم‌کننده‌های قوی مثل سینره، میموزای سی گل، مدیلن، سکالفیت، فیبرینولیزین و… استفاده کند.

اصول مراقبت‌های بعد از فی ریمووال

محلولهای فی ریمووال

  • اصلی‌ترین مراقبت مشترک بعد از تمام ریموورها، خشک ماندن پوست و نشستن آن با آب به مدت دو تا سه روز است.
  • سه مرتبه در روز از کرم ترمیم‌کننده استفاده شود. تا زمانیکه زخم‌ها درمان شوند و قرمزی پوست از بین برود.
  • به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز از استعمال مواد آرایشی روی موضع پرهیز کنید.
  • از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
  • پوسته پوسته‌ها با ناخن نکنید.
  • تا دو هفته بعد از ریموور از سولاریم استفاده نکنید.
  • به مدت دو هفته از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید.
  • تا هفت روز بعد از فی ریمووال ورزش نکنید، ماساز و پاکسازی پوست انجام ندهید.

عوارض ریموور تاتو

عوارض هر ریمووی هم به اورجینال بودن آن ماده بستگی دارد و هم به نحوه صحیح تکینک توسط پیگمنتر. مراحل ریموو کردن تاتو بسیار حساس است و نیاز به آموزش صحیح اصولی دارد.

اگر کوچکترین بی‌احتیاطی برای تهیه مواد و یا عدم آموزش صحیح انجام شود ممکن است منجر به عوارضی از جمله موارد زیر شود؛

۱- ایجاد گودی؛ گودی معمولاً بدلیل قوی بودن (اسیدیته بالا) ریموور و یا زیاده‌روی در سوزن زدن روی پوست ایجاد می‌شود.

۲- تشکیل کلوئید و گوشت اضافه؛ این عارضه نیز هم بدلیل غیراورجینال بودن ریموور است و هم بدلیل شرایط فیزیولوژیک پوست برخی از افراد.

برخی از مشتریان ناخودآگاه بخاطر حساسیت بالای پوست‌شان با هر گونه سوزن‌زنی دچار تشکیل کلوئید و گوشت اضافه می‌شوند.

۳- ایجاد عفونت؛ این عارضه یا بدلیل اورجینال نبودن ریموور پیش می‌آید و یا بدلیل عدم استفاده از تجهیزات استریل و یکبار مصرف توسط پیگمنتر و یا عدم رعایت مراقبت صحیح بعد از ریموور.

۴- پررنگ‌تر شدن تاتو بعد از جلسه اول؛ در جلسه اول بعد از ریموور، رنگ تاتو بر اثر اختلاف فشار اسمزی به سطح پوست کشیده می‌شود و بخش زیادی از آن بیرون کشیده می‌شود.

اما بخشی از این رنگدانه‌ها که به نزدیک سطح پوست آمده‌اند باعث می‌شوند که تاتو پررنگ‌تر شود. نگران این موضوع نباشید چرا که باقیمانده رنگ در جلسه دوم یا نهایتاً سوم خارج می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × هشت =

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟