تاتوهای قرمز ؛ کاربردها و عوارض آن

تاتوهای قرمز

به جای انتخاب رنگین کمانی از رنگ های سنتی یا تاتوهای کلاسیک سیاه و خاکستری، برخی افراد تاتوهای قرمز ساده ای را با جوهر قرمز انتخاب می کنند. باید ببینیم که آیا یک طراحی تک رنگ برای شما مناسب است؟

زندگی بدون مرز

اگر یک خال کوبی با قرمز تک رنگ را انتخاب می کنید، به این معنی است که از مرزها چشم پوشی کرده اید. این روند خال کوبی با برخی از سبک های محبوب تاتو رنگی از جمله، تاتوهای آبرنگی و حتی جوهرهای سفید اجرا می شود.

بدون داشتن یک طرح کلی خوب که بتواند این کار را انجام دهد، ممکن است خال کوبی های بدون مرز باعث پخش رنگ و ایجاد خطوط اضافی شوند.

این روزها سبکهای مختلف تاتو مثل تاتوهای موج صوتی ، تاتو هندسی با معنای عرفانی و آیینی و… باب شده اند و هر یک علاقمندان ویژه ای دارند.

خطرات تاتوهای قرمز

صرف نظر از خطوط مبهم، مسئله مهمی در تاتوهای قرمز وجود دارد و آن هم، بروز آلرژی نسبت به این رنگ است. حتی در مورد تاتو لب نیز این واکنش گزارش شده است.

اگر قبلاً تاتو کرده اید و هیچگونه عارضه جانبی در برابر جوهر قرمز نداشته اید، احتمالاً تاتو با رنگ قرمز اورجینال (مثل برند ورد فیمس) یک انتخاب مطمئن و بی خطر برایتان است. به خاطر داشته باشید که درصد کمی از افراد به رنگ قرمز حساسیت دارند (بخصوص به فلزات و مواد شیمیایی موجود در رنگ تاتو) و قرمز رایج ترین رنگی است که آلرژی ایجاد می کند.

انواع واکنش های حساسیتی به رنگ قرمز

واکنش های آلرژیک به جوهر تاتو ممکن است در چندین شکل مختلف بروز کنند از جمله؛

  • درماتیت حاد.
  • حساسیت به نور.
  • ایجاد گرانولوم (که منجر به ناراحتی و خارش پوست می شود).
  •  ایجاد برجستگی در اطراف محل تاتو شده که ممکن است از چند ماه تا چند سال یا گاهاً تا آخر عمر ادامه یابد.نمونه ای از واکنش آلرژیک به رنگ قرمز

راه حل رفع حساسیت به رنگ قرمز تاتو

به خاطر سلامتی و راحتی، در صورت بروز آلرژی، به خصوص در مورد تاتو با رنگ قرمز، ممکن است نیاز به برداشتن تاتو (ریمو) با لیزر باشد. برای پیشگیری از حساسیت، از تاتو آرتیست خود بخواهید که 24 ساعت قبل از انجام تاتو، یک خال قرمز کوچک روی پوست شما تاتو کند و این ناحیه را از نزدیک برای برافروختگی، تورم، قرمزی یا خارش ارزیابی کند. حتی می توانید لیست مواد تشکیل دهنده رنگ را به آزمایشگاه بدهید تا تست شود.

کاربردهای تاتو قرمز

تاتوهای قرمز بدون شک بی نظیر هستند. آنها بیان  متفاوتی دارند. می توانید از تاتو آرتیست خود بخواهید ابعاد و طرح کلی را با افزودن رنگ سفید برجسته تر و زیباتر کند.

کاربرد تاتوهای قرمز در تاتو هلیکس

طرح های محبوب تاتو با رنگ قرمز شامل؛ اژدها، انواع گل های رز، ماندالاها، نقاشی های برجسته و عقرب ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × 8 =