بهترین وسایل تاتو بدن کدامند

بهترین وسایل تاتو بدن

در دهه اخیر شاهد موج بسیار روز افزون علاقه به تاتو صورت و بدن هستیم و افراد زیادی بدنبال یادگیری این حرفه پولساز هستند.

اما تهیه بهترین وسایل تاتو بدن که شامل خرید بهترین دستگاه تتو بدن ، رنگ تتو، سوزن و… است همواره دغدغه هر فرد کارآموز و مبتدی تاتو است.

وسایل تاتو بدن شامل ابزارها و موادی است که برای ایجاد طرح های دائمی یا موقت روی پوست استفاده می شود.

لوازم تاتو شامل تجهیزات مختلفی است که در این مقاله ضمن آشنایی با تمام لوازم تتو بدن؛ بهترین مارک از هر دسته را نیز به شما معرفی کرده ایم تا با خیالی آسوده شروع فعالیت در حرفه ای پردرآمد را استارت بزنید.

 

بهترین وسایل تاتو بدن کدامند

لوزام تتو بدن به طور کلی شامل موارد زیر است؛

1- دستگاه تتو بدن و ترانس دستگاه تتو 

2- انواع رنگ تاتو

3- انواع سوزن تاتو

4- انواع بی حسی پمادی و بی حسی حین کار

5- سولوشن تاتو و رقیق کننده

6- وسایل انتقال طرح تاتو بدن

7- وسایل ضد عفونی کننده و پاک کننده

8- وسایل یکبار مصرف و…

تمام وسایل تاتو بدن باید با دقت و رعایت استانداردهای بهداشتی استفاده شوند تا عمل تاتو به شکل ایمن و بهینه انجام شود.

 

 

انواع دستگاه تاتو بدن و ترانس؛ مهمترین لوازم تاتو بدن

انواع متنوعی از دستگاه تاتو بدن و ترانس در حال حاضر در بازار موجود است. با کمک دستگاه و سوزن تاتو رنگ تتو ددر زیر پوست تزریق و کاشت می شود.

کیفیت دستگاه تاتو بدن نقش مهمی در خروجی نهایی طرح تتو بدن دارد.

دو مدل دستگاه تاتو برای اجرای تتو بدن رواج دارند؛

1- انواع دستگاه تتو بدن پن

2- انواع دستگاه گان و روتاری (دستگاه تاتو قدیمی)

دستگاه تتو پن کروسومی مست جدیدترین مدل دستگاه تتو است که با تنوع بالایی از انواع مارکها در بازار موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین مارک دستگاه تاتو بدن کافی است روی لینک کلیک نمایید.

 

دستگاه تاتو پن کروسومی مست

 

دستگاه تاتو پن دیفندردستگاه تاتو پن EZ حرفه ای

 

اما دستگاه تتو بدن گان و روتاری مدل قدیمی تر دستگاههای تتو هستند. سر و صدای زیاد، بهداشتی نبودن، لرزش، وزن بالا و دیگر معایب دستگاه گان و روتاری سبب شد که امروزه بیشتر افراد به خرید دستگاه های ایمن و پرقدرت پن متمایل شوند.

در مقاله دیگری به طور مفصل به موضوع اینکه دستگاه تاتو گان بهتر است یا پن پرداخته ایم، برای مطالعه کافی است روی لینک کلیک نمایید.

غالب دستگاه های تاتو برای وصل شدن به منبع برق نیاز به ترانس دارند. انواع ترانس دستگاه تاتو شارژی و برقی در فروشگاه تاتو طلایی موجود است که برای مطالعه مشخصات هر یک کافی است روی لینک کلیک نمایید. 

 

انواع رنگ تاتو بدن ؛ مهمترین وسایل تاتو و هر آنچه که در نهایت روی بدن به یادگار می ماند

رنگ تاتو یکی از لوازم تاتو بدن است که در نهایت روی بدن بجا می ماند و ماحصل کار تاتو است. کیفیت، ماندگاری، ایمنی و سلامت و بهداشت رنگ تاتو اهمیت زیادی در تکینک تاتو دارد.

رنگ مشکی داینامیک برای تتو بدن

 

در صورتیکه برای خرید رنگ تاتو اصل کوتاهی به عمل آید نه تنها تتو ماندگاری نخواهد داشت و دچار تغییر تناز شدید می گردد، بلکه همچنین در مواردی منجر به بروز عفونت و یا آلرژی شدید می گردد.

بروز هر گونه عفونتی موجب خروج کامل رنگ و پاک شدن تاتو و همچنین ایجاد اسکار روی پوست می گردد!

عمدتا برای تاتو بدن از رنگ مشکی استفاده می شود و بهترین مارک رنگ تاتو بدن مشکی را در مقاله دیگری به طور مفصل شرح داده ایم. برای مطالعه کافی است روی لینک کلیک نمایید.

برای اجرای تاتو بدن آبرنگی نیز استفاده از انواع رنگ تاتو ورد فیمس آمریکایی بهترین انتخاب است چرا که مارک ورد فیمس بالاترین تنوع رنگی را دارد و دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است و حتی در مورد رنگ های قرمز که احتمال بروز آلرژی بالاتری دارند؛ کاملا ایمن هستند.

 

 

انواع سوزن تاتو

انواع سوزن تاتو یکی از پرمصرفترین وسایل تاتو بدن هستند.

تمام سوزن های تاتو یکبار مصرف، استریل شده با اشعه گاما و در پک جداگانه هستند.

غالبا سوزن های تتو تاریخ انقضاء دارند که در پشت بسته بندی آنها درج شده است.

 

 

وسایل تاتو سوزن تاتو پن

سوزن های تاتو بدن با سوزن تاتو صورت اساسا فرق هایی دارند.

برای تاتو بدن با توجه به طرح تاتو و سایه کاری های بزرگ و ظریفی که دارد نیاز به انواع سوزن لاین زنی (خط زنی) و شیدینگ (سایه زنی) است.

از طرف دیگر با توجه به نوع دستگاه تتو که گان باشد یا پن؛ نوع سوزن تاتو یا همان کارتریج تاتو بدن به لحاظ شکل و ظاهر کاملا متفاوت است.

به همین جهت هنگام خرید سوزن تاتو باید به نوع دستگاه و طرح تاتو دقت شود. برای مطالعه مشخصات انواع سوزن تاتو بدن و صورت کافی است روی لینک کلیک نمایید.

 

 

انواع بی حسی پمادی و بی حسی حین کار؛ جزء لاینفک وسایل تاتو بدن و صورت

از انجا که حین تاتو با ورود سوزن در پوست و تحریک عصب های پوست فرد دچار درد می شود و این درد اجتناب ناپذیر است لازم است قبل از کار تاتو از پماد بی حسی و در حین تاتو هنگام بروز درد از بی حسی حین کار مایع استفاده شود.

در نتیجه؛ خرید بهترین پماد بی حسی و بی حسی حین کار ضروری است.

از جمله بهترین مارک پماد بی حسی می توان به پماد عقرب وایت و پماد نانوبروز اصل و بهترین بی حسی حین کار نیز محلول بی حسی ژاکلین و محلول بی حسی نانو ژل می باشند.

بی حسی ژله ای ژاکلین

 

سولوشن تاتو و رقیق کننده رنگ

یکی دیگر از وسایل تتو بدن ضروری تهیه سولوشن تاتو یا رقیق کننده رنگ است. سولوشن همان حلال رنگ تاتو است که قادر است تمام اجزاء رنگ را بخوبی در خود حل کند.

سولوشن تاتو لی پیگمنت

 

از آنجا که تاتو بدن شامل انواع سایه های تیره و روشن است نیاز است با سولوشن تاتو رنگ مشکی و دیگر رنگها را (بجز قرمز، آبی و سبز) روشن کرد و انواع تناژهای خاکستری و دودی را ساخت.

از طرف دیگر چون احتمال خشک شدن رنگ تاتو در ظرف زیاد است باز هم نیاز به سولوشن و رقیق کننده رنگ است. در این موارد هرگز از آب مقطر استفاده نکنید چون آب مقطر قادر نیست تمام اجزاء رنگ را بخوبی در خود حل نماید.

در بخش آموزش سایه زنی در تاتو بدن نیز بر استفاده از سولوشن تاتو تاکید کرده ایم. 

 

 

وسایل انتقال طرح تاتو بدن

برای انتقال طرح تاتو بدن به وسایلی نیاز است از جمله؛

1- الکتروم

2- کاغذ استنسیل

3- دستگاه پرینتر تاتو

الکتروم به صورت ژل یا اسپری موجود است که روی پوست مالیده می شود تا طرح روی کاغذ استنسیل روی بدن بیفتد و دیگر در حین کار با کشیدن دستمال و پاک کردن اضافه های رنگ طرح پاک نشود.

کاغذ استنسیل برای چاپ طرح دلخواه و انتقال آن روی پوست استفاده می شود و انواع تک برگی و سه برگی آن در بازار موجود است.

اما از آنجا که طرح های تاتو ظریف کاری های زیادی دارند ممکن است با کشیدن طرح به طور دستی روی کاغذ تمام جزئیات بخوبی منتقل نشود و دقت و خروجی کار ضعیف شود.

برای رفع این مشکل و سرعت بخشیدن به کار تاتو؛ کافی است از انواع دستگاه پرینتر تاتو یا دستگاه استنسیل استفاده شود.

مدلهای مختلف پرینتر تاتو در فروشگاه آنلاین تاتو طلایی موجود است.

 

 

وسایل تاتو ضد عفونی کننده و پاک کننده تاتو

انجام تاتو صورت و بدن نیاز به رعایت بالاترین حد بهداشت و ایمنی را دارد.

در غیر اینصورت، موجب سرایت انواع بیماریهای ویروسی همچون ایدز، هیاتپت، زخم زرد و… می شود.

پاک کردن تجهیزات با پد الکی یا پنبه آغشته به الکل 70 درجه یا محلول سارفوسپت ضروری و لازم است.

در حین کار تاتو برای پاک کردن اضافه های رنگ باید از محلول بلو سواپ استفاده شود که آنتی باکتریال است و مانع بروز عفونت می گردد.

در پایان کار نیز بایستی با فوم پاک کننده تاتو پوست را بخوبی پاک کرد. انواع فوم نیز بخوبی پوست را تمیز می کنند و انتی باکتریال هستند.

 

 

لوازم تاتو یکبار مصرف

یکی از مهم تریم وسایل تاتو بدن ؛ همان ابزارها و لوازم یکبار مصرف هستند که شامل؛

1- دستکش

2- روکش دستگاه

3- تشتک رنگ

4- روکش تخت

5- رول سلفونی برای بی حسی و مکث رنگ

6- میکرو براش

7- پد سکه ای و…

می باشد.

همچنین دیگر وسایل همچون استند سیلیکونی برای قرار دادن دستگاه حین کار روی آن، قرار دادن تشتک های رنگ و سوزنها و…؛ میکسر رنگ برای ترکیب رنگ تاتو صحیح و اصولی و… نیز لازم می باشند.

 

آنچه که ذکر شد مرور کلی بود بر وسایل تاتو بدن و هر آنچه که مورد نیاز است. طبیعتا تنوع بالایی از هر یک از این لوازم تاتو در بازار موجود است.

خوشبختانه فروشگاه اینترنتی لوازم تتو بدن تاتو طلایی توانسته است با تامین بیشترین تنوع تجهیزات تاتو، لوازم پوستی و زیبایی پیشتاز این عرصه باشد و سالهاست تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین، جدیدترین و با کیفیت ترین لوازم تاتو و… بکار بسته است.

برای خرید وسایل تاتو بدن و صورت، وسایل پوستی و پاکسازی و… کافی است با چند کلیک ساده اقدام به خرید نمایید و یا برای خرید حضوری در شهر تهران به فروشگاه تشریف بیاورید!

همچنین انواع پک کامل دستگاه تاتو تخفیفی در فروشگاه تعریف شده است که شامل ضروری ترین لوازم تاتو بدن است و با تخفیف ویژه به مشتریان ارائه می گردد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 2