تاتوی مینیمال

تاتوی مینیمال

هنرمند ایرانی- آلمانی به نام ام. او گنجی مبتکر تکنیک تاتوی مینیمال (تاتوی خطوط بهم پیوسته ساده و زیبا) است.

در این تکنیک با دستگاه تتو بدن و جوهر تاتو یک خط واحد و پیوسته تکرار می شود.

این هنرمند پس از ترک شغل سابق خود در صنعت مد، سبک پیچیده ای از تاتوی بدن را بنا نهاد که از یک سری خطوط ساده و مشکی پیروی می کند.

وقتی صبحت به هنر می رسد، بسیاری از مردم فکر می کنند هنر مربوط به ترکیب رنگ ها است.

اما با اینکه ترکیب رنگ ها به هنر گرما و جذابیت خاصی می بخشد، ولی گاهی مواقع ترکیب خطوط بهم پیوسته و ساده نیز در عین سادگی زیبایی خاص خودش را دارد و این چیزی است که در تکنیک تاتوی مینیمال گنجی لحاظ شده است.

مختصری درباره زندگینامه گنجی، مبتکر تکنیک تاتوی مینیمال

گنجی متولد ایران است اما در برلین زندگی می کند و تاتو هایش را بر اساس سبک فردی خاص خودش اجرا می کند، به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. به عنوان مثال، او طراحی فیل و سایر حیوانات را در کنار مناظر جنگلی پیچیده و نقشه جهان پیاده کرده است.

آقای گنجی در گفتگو با تاتروکس، دایرکتوری بین المللی هنرمندان تاتو، گفت: حرفه ی سابق من بر اساس ارزش هایی بود که به آن اعتقاد نداشتم. بسیاری از مردم در چنین وضعیت مشابهی زندگی می کنند. امروزه اغلب افراد ترجیح می دهند که بیشتر یک زندگی امن داشته باشند. زندگی با درآمد ایمن و مایل هستند اعتقادات و ارزش ها و آزادی های خود را برای آن بفروشند.

زیبایی تاتوهای خطی گنجی در سادگی آن ها است. وی با ترک شغل سابق خود برای دنبال کردن اشتیاق خود به هنر تاتو بدن، اضافه کرد: ارزش های یک فرد با هیچ چیزی قابل خریداری نیست و این ارزش ها هستند که ما را تعریف می کنند.

با ابداع این سبک توسط گنجی، تاتوکاران زیادی این تکنیک را پیاده کرده اند و تاتو های مینیمال زیبایی را خلق کرده اند. با این سبک حتی می توان تاتوهایی ایجاد کرد که در عین اینکه سه بعدی نیستند اما برجستگی ها و ظرافت های خاص خودشان  را دارا  باشند.

نمونه هایی از تاتوی مینیمال گنجی

گنجی خطوط را به صورت جسورانه طوری کانتور می کند که تصویر برجسته نشان داده شود. این سبک تاتوی گنجی که فاقد رنگ و سایه است اثبات می کند که زیبایی در سادگی است. می توانید مجموعه کامل طرح های گنجی را در پیج اینستاگرامش دنبال کنید و ایده های جالب و جذابی بگیرید.

 

تاتوی مینیمال حیوانات

 

تکنیک تاتوی مینیمال و درختان با خطوط پیوسته

 

تاتوی مینیمال روباه

 

تاتوی مینیمال ماهی های آینه ای ژاپنی

 

منبع: independent

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × سه =