عوارض مزو وایت یا همان کرم پودر دائم معروف به بی بی گلو

عوارض جانبی مزو وایت تراپی

مزو وایت تراپی یا همان کرم پودر دائم که به اسم بی بی گلو معروف شده است، تکنیکی برای پوشش سطحی معایب پوست از جمله لک، کک و مک، تیرگی و سیاهی زیر چشم، روشن و یکدست شدن پوست، رفع تیرگی زیر بغل، ناحیه بکینی و پشت آرنج و سر زانوها و… با خرید انواع دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن است. اما باید دید با وجود چنین تبلیغاتی، عوارض مزو وایت چیست؟!

آیا به سادگی آنچه که گفته می شود تأثیر دارد؟ و جدای از تأثیر آن، عوارض بعدی برای پوست ایجاد نخواهد کرد؟ سوالات و ابهام های زیادی در ذهن متقاضیان این تکنیک وجود دارد که در این مقاله به آنها پرداخته ایم.

مزو وایت چیست؟

مزو وایت تکنیکی است که با استفاده از دستگاه مخصوص میکرونیدلینگ همچون دکتر پن، کارتریج های میکرونیدلینگ و ویال های خاصی به نام بی بی گلو انجام می شود.

میکرونیدلینگ به تنهایی برای جوانسازی پوست کاربرد وسیعی دارد و جزء 5 روش برتر جوانسازی پوست در آکادمی تخصصی پوست و موی آمریکا شناخته شده است. میکرونیدلینگ روشی اساسی برای بهبود و درمان قطعی مشکلات شایع پوستی از جمله جای جوش، جای لک، رفع اسکار و لک و… است. اما میکرونیدلینگ به رغم تأثیر ویژه و بی نظیرش، زمانبر است و به 5 جلسه درمانی برای جوابدهی نیاز دارد.

مزو وایت تأثیر درمانی چندانی همچون میکرونیدلینگ یا مزونیدلینگ ندارد. اما اگر بنا به دلایلی همچون نزدیک بودن به مراسم ازدواج و عروسی یا دیگر مناسبت های خاص، نیاز داشتید در زمانی کمتر معایب پوستی خود را پوشش دهید می توانید تکنیک مزو وایت را امتحان کنید!

در مزو وایت‌تراپی توسط دستگاه دکتر پن رنگدانه زیر پوست تزریق می شود. برخلاف میکرونیدلینگ بدون هیچگونه خونریزی شبنم مانندی است، دوران نقاهت سه روزه ای و پوسته ریزی بسیار ملایمی دارد.

عوارض مزو وایت یا همان کرم پودر دائم

مزو وایت تراپی ظاهر جذاب و فرینبده ای دارد و در نگاه اول ممکن است هر شخصی را تحریک و جذب کند. اما بایستی مراقب عوارض جانبی آن بخصوص نوع کرم پودر یا بی بی گلو مصرفی باشید!

خطر بزرگ و بحرانی زمانی است که از رنگ های کامو یا بژ مخصوص تاتو و میکروپیگمنتیشن برای اجرای آن استفاده شود. رنگ های کامو تنها برای تاتو رنگی بدن و همچنین پوشش اشتباهات جزئی میکروپیگمنتیشن کاربرد دارد.

رنگ های کامو بسیار ماندگار هستند و حتی با لیزر هم پاک نمی شوند. در صورتیکه از این دسته رنگ ها برای انجام مزو وایت‌تراپی استفاده شود پوست دیگر هیچگاه به حالت اول برنخواهد گشت.

به علاوه، در صورت استفاده از مواد بی بی گلو با کیفیت پایین و یا عدم آشنایی کامل با اصول و مراحل کار ممکن است بعضی از قسمت های پوست رنگ نگیرد. در این حالت نه تنها پوست صاف و یکدست نمی شود بلکه چند رنگی هم پیش می آید!

مسئله مهم دیگر وجود فلزات سنگین و رنگدانه های مضر از جمله زینک، جیوه، کادمیم، کبالت و… در ترکیب مواد کرم پودرهای بی کیفیت است. هر یک از این مواد مضر بشدت سلامتی فرد را در دراز مدت به خطر می اندازند.

یکی دیگر از مشکلات و عوارض کرم پودر، عدم هماهنگی کامل رنگدانه با رنگ پوست فرد است. در صورت عدم تطابق رنگ، اختلاف بین پوست ناحیه تحت درمان با دیگر قسمت های بدن مشهود خواهد شد.

مزووایت تکنیکی موقت است و بعد از انجام چند جلسه منظم، طول عمر آن در بهترین حالت سه یا چهار ماه است. بعد از این زمان در صورت تمایل بایستی مجدداً شارژ شود.

راه حل استفاده از تکنیک مزووایت تراپی با حداقل عوارض

شاید برایتان سوال شده باشد که با وجود عوارض ذکر شده بلاخره از این روش می توانید استفاده کنید یا نه؟!

در صورتیکه از اورجینال بودن کرم پودر، تخصص تاتوکار، استفاده از تجهیزات استریل، تطابق رنگدانه با رنگ پوستتان و نکات مراقبتی بعد از کار اطمینان کافی را کسب نمودید مزووایت نه تنها بی خطر است، بلکه باعث تقویت پوست و رفع مشکلات متعددی نیز خواهد شد.

در نهایت بخاطر داشته باشید که تا حد ممکن با روش های طبیعی، پاکسازی های اصولی، مصرف میوه و سبزیجات، عدم استفاده بیش از حد از لازم آرایشی و بخصوص انواع کرم پودرها و پنکیک ها و استفاده از ضد آفتاب های مناسب از پوستتان مراقبت اصولی به عمل آورید.

در این صورت، نیاز به روش های متفرقه و زودگذری همچون مزو وایت به حداقل می رسد. در صورت افزایش سن و افت پوست نیز تکینک میکرونیدلینگ ویژه و مفید را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = چهار