آموزش انتخاب سایز تاتو

انتخاب سایز تاتو قبل از انجام کار بسیار مهم است. همانطور که می دانیم طرح تاتو با رنگ و سوزن با کمک دستگاه تاتو بدن حرفه ای روی پوست نقش می بندد.

تازه واردهای تاتو معمولاً زمان زیادی را صرف انتخاب طرح تاتو، انتخاب یک تاتو آرتیست حرفه ای و صرفه جویی در پرداخت هزینه ها برای طرح مورد علاقه شان می کنند.

زمانی که مشتری این کارهای مهم را انجام می دهد و برای اولین طرح تاتویش روی صندلی می نشیند، با این سوال که: “میخوای سایز تاتو چقدر باشه؟” اغلب هنگ می کند! چون اصلاً سایز تاتو را درنظر نگرفته بود.

به دلایلی سایز تاتو، چیزی است که معمولاً برای اولین تجربه تاتو هرگز در نظر گرفته نمی شود.

خیلی از افراد فکر می کنند که طرح تاتویشان دقیقاً به اندازه ی طرحی است که در اینترنت پیدا کرده اند، یا برخی فکر می کنند که این خود تاتو آرتیست است که در نهایت تصمیم می گیرد چه سایزی مناسب است.

اما واقعیت این است که، بزرگ یا کوچک بودن تاتوها به طرح موردنظر و اینکه در سال های بعد چقدر آن را دوست داشته باشید بستگی دارد. چون، ممکن است در 5 سال آینده به سایز تاتو یا طرح آن دیگر علاقمند نباشید!

آموزش انتخاب سایز تاتو

تاتوی من خیلی کوچک است

خیلی از افرادی که برای اولین بار می خواهند تاتو بزنند، از این مسئله می ترسند که طرح خیلی بزرگ باشد و در مواقع لزوم نتوانند بخوبی آن را بپوشانند، در نتیجه طرح های کوچک مثل تاتو هلیکس یا تاتوهای مینیمال ریز را انتخاب می کنند.

یک تاتو ریزنقش و ظریف شاید بهترین گزینه به نظر برسد، اما همیشه عاقلانه ترین نیست. بعد از انتخاب یک تاتوی زیبا و اجرای آن، مدتی زمان می برد تا زخم بهبود یابد و طرح خودش را روی پوست نشان دهد.

ممکن است در این مدت فرد آرزو  کند که “ای کاش طرح بزرگتری را انتخاب می کردم”! چون، غالبا به نظر می رسد که تاتو ریز جلوه و نمایی ندارد.

 

انتخاب سایز تاتو ظریف مثل تاتو هلیکس

 

 

تاتوی من خیلی بزرگ است

افراد دیگری هستند که فکر می کنند هر چه طرح بزرگتر باشد، بیشتر خودش را نشان می دهد و جلوه بهتری دارد. مخصوصا اگر طرح، نماد خاصی باشد یا معنای قومی و قبیله ای خاصی داشته باشد، افراد تمایل بیشتری برای بزرگتر جلوه دادن آن دارند.

در این موارد تاتو آرتیست می بایستی به مشتری مشاوره لازم را بدهد و به انتخاب سایز تاتو مناسب کمک کند.

 

 

انتخاب سایز تاتو متفاوت و بزرگ

انتخاب سایز تاتو مناسب

بعد از اینکه مشتری طرح تاتوی مورد علاقه اش را به شما تحویل داد، در مورد سایزش با او مشورت کنید. اگز لازم شد حتی از مشتری بخواهید مجدداً سایز دلخواهش را پرینت بگیرد (دستگاه های کپی با هر سایز دلخواهی طرح را پرینت می کنند).

اما این کار باز هم کافی نیست، چون تا زمانی که طرح روی بدن منتقل نشود، اطمینان نهایی حاصل نمی شود.

با کاغذ استنسیل (کاغذ انتقال طرح تاتو) و ژل الکتروم طرح اولیه را روی بدن مشتری بیندازید و به مشتری زمان کافی بدهید تا آن را ارزیابی کند و تصمیم نهایی اش را بگیرد.

توجه کنید این کار هزینه ناچیزی برای شما تاتو آرتیست عزیز دارد اما در عوض، مشتری در تصمیم گیریش اشتباه نمی کند و بعدها از سایز تاتو یا حتی طرح تاتو دلخواهش پشیمان نمی شود و مجبور به پاک کردن رنگ تاتو نمی شود.

بعلاوه، این فرصت کوتاه اعتبار بیشتری به شما می دهد و  قطعاً بازخورد عالی برایتان دارد.

 

اما مشتری نیز باید دو مسئله را در نظر بگیرد؛

  1. آیا با یک تاتو ریز و کوچک حس بهتری دارد یا با یک طرح بزرگ؟
  2. آیا طرحی که انتخاب کرده واقعا بزرگ است یا نه فقط بزرگ دیده می شود؟

این دو سوال خیلی ساده به نظر می رسند اما در عین سادگی بسیار تعیین کننده هستند!

بنابراین، هیچ گاه نه برای انتخاب طرح و نه برای تعیین سایز و اجرای آن عجول نباشید و بعد از مشاوره با تاتو آرتیست و دیدن یک یا چند طرح اولیه با سایزهای مختلف روی بدن تصمیم نهایی را بگیرید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 7 = هیچ